28 липня – всесвітній день боротьби з гепатитом

Гепатити В та С – це захворювання, що викликається вірусом, який може передаватися через кров від однієї людини до іншої. Захворювання, в основному, вражає печінку.
 
Коли ваша печінка вражається вірусом, вона може пошкоджуватися і зрештою виникнуть труднощі з виконанням своїх функцій. Протягом тривалого періоду часу це може призвести до серйозного пошкодження печінки (наприклад, фіброзу і цирозу), або, в деяких випадках, до раку печінки (гепатоцелюлярної карциноми).
 
Деякі люди не мають жодних симптомів захворювання протягом багатьох років, у той час як інші можуть відчувати підвищену стомлюваність, пітливість (особливо вночі), ломоту та болі, втрату апетиту і концентрації уваги. Симптоми можуть з’являтися і зникати. На більш пізніх стадіях захворювання, коли печінка пошкоджена більш серйозно, можуть бути такі симптоми, як жовтяниця, свербіж, внутрішня кровотеча і закреп.
 
Фактори ризику, коли кров інфікованої гепатитом особи може потрапити в кровоток іншої особи, включають наступні:
• переливання крові, хірургічне втручання;
• спільне використанням будь-якого обладнання при споживанні ін’єкційних наркотиків або інгаляційних наркотиків;
• спільне використання таких речей як леза для гоління, зубні щітки або речі, що можуть подряпати шкіру;
• пірсинг, татуювання або косметичні ін’єкційні процедури, якщо обладнання для цього використовується повторно;
• статеві відносини; хоча ризик дуже низький, якщо немає загрози кровотечі;
• контакт з кров’ю на роботі, наприклад, поранення голкою, порізи, прибирання крові, робота на місці жорстоких подій з присутністю крові;
• передавання від матері до дитини в момент народження.
 
Конфіденційне тестування доступне у сімейних лікарів та інших місцях. Результати цього тесту є конфіденційними і не будуть передані третім особам без вашого дозволу.
Підтримка родини і друзів має вирішальне значення, тому варто сказати їм про Ваш діагноз. Ви не можете заразити членів Вашої сім’ї і друзів через повсякденну діяльність, таку як спільне використання посуду, обійми та поцілунки. Аби не заразити інших:
– не використовуйте спільно такі предмети побуту, як зубні щітки або бритви;
– очищуйте будь-які плями крові слабким хлорвмісним розчином;
– не використовуйте спільно будь-яке приладдя для вживання ліків (наприклад, трубки, голки та шприци, воду тощо).
Ризик передачі інфекції статевим шляхом є дуже низьким у відсутності інших ускладнюючих чинників, таких як:
– кров від менструації або анального сексу;
– виразки на геніталіях, тобто від інфекцій, що передаються статевим шляхом, таких як гонорея, герпес або генітальні бородавки.
 
Багато людей з хронічним гепатитом В або С почуваються досить добре, щоб працювати.
 
Як правило, Ви не зобов’язані повідомляти своєму роботодавцю, що у Вас хронічний вірусний гепатит.
Що відбувається впродовж тестування?
 
Перед тестуванням лікар повинен з Вами обговорити, що відбувається. Це допоможе Вам зрозуміти процес тестування, результати тестування та конфіденційність.
Якщо тест негативний, лікарі дадуть Вам поради про те, як не піддавати себе ризику в майбутньому. Якщо тест позитивний, вони будуть пояснювати, що це означає і направлять Вас до лікаря-інфекціоніста.
 
Що відбувається далі?
Оцінка буде включати в себе аналізи крові, такі як тест на печінкові проби, тест на генотип (штам вірусу гепатиту С), клінічне обстеження, УЗД, еластографію.
 
По завершенні оцінки Ваш лікар визначить лікування. Лікування дуже ефективне і побічних ефектів можна уникнути при гарному догляді та підтримці. Протягом 2016-2017 років в Донецькій області противірусну терапію за бюджетні кошти (повністю або частково) отримали близько 500 хворих, з них більше 70% – мають позитивні результати лікування.
 
У той час як Ви або Ваш партнер знаходитесь на лікуванні, і протягом від 6 до 12 місяців після цього, Ви повинні використовувати контрацепцію, щоб уникнути вагітності, оскільки ці препарати можуть бути шкідливі для майбутньої дитини.
 
Життя з хронічним гепатитом В або С?
 
Є багато речей, що стосуються стилю життя, які можуть полегшити життя з гепатитом В або С.
Не вживайте алкоголь. Алкоголь і гепатит можуть призвести до пошкодження печінки, а їх поєднання робить цей процес набагато швидшим.
Неменьш важливою є збалансована дієта. Необхідно звести до мінімуму споживання надмірно жирних та гострих продуктів. Втрата надмірної маси допоможе знизити навантаження на печінку.
 
Якщо у вас поганий апетит, намагайтеся їсти малими порціями, але частіше.
Регулярні помірні фізичні вправи зменшують стрес або депресію, тонізують, допомагають зміцнити імунну систему.
Якщо у вас гепатит В або С, припиніть палити. Відмова від куріння знижує ризик захворіти на рак.
https://www.net-bolezniam.ru/chto-takoe-virusnyj-gepatit/3709/