Захворювання на рак молочної залози займає перше місце в структурі онкологічної захворюваності та смертності серед жінок. Щорічно в Україні реєструється понад 14,5 тис. нових випадків раку грудної залози (РГЗ), серед них 25 % у жінок репродуктивного віку та щорічно помирають понад 5,5 тис. жінок, з них понад 20 % – в репродуктивному віці. Не дивлячись на те, що злоякісні новоутворення молочної залози (РМЗ) відносяться до візуальних локалізацій, на профоглядах виявляєтся до 50 % хворих жінок.
В Донецькій області щорічно спостерігається висока питома вага виявляємості захворювання раку молочної залози в занедбаних стадія. На жаль, кількість занедбаних випадків захворювання продовжує зростати з кожним роком. Залишається високим й показник смертності від новоутворювань молочної залози. Нагадуємо, що систематичне відвідування лікаря загальної практи-сімейного лікаря з метою планового медичного огляду, дозволяє лікарю виявити захворювання молочної залози на ранній стадії та своєчасно розпочати лікування.
Головною передумовою вдалого лікування раку молочної залози є рання діагностика і своєчасний початок терапії.
Заходи профілактики раку молочної залози для жінок старших 18-ти років:
Рак грудей виліковний за умови його виявлення на I стадії — у 95% жінок, на II стадії — у 80%, на III стадії — у 50% жінок.
ПРОФІЛАКТИКА РАКУ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ – Є ЗАПОРУКОЮ ЗДОРОВ’Я ЖІНОК В УСЬОМУ СВІТІ!
20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози.