15 жовтня – Всесвітній день боротьби з раком молочної залози

          Захворювання на рак молочної залози займає перше місце в структурі онкологічної захворюваності та смертності серед жінок. Щорічно в Україні реєструється понад 14,5 тис. нових випадків раку грудної залози (РГЗ), серед них 25 % у жінок репродуктивного віку та щорічно помирають понад 5,5 тис. жінок, з них понад 20 % – в репродуктивному віці. Не дивлячись на те, що злоякісні новоутворення молочної залози (РМЗ) відносяться до візуальних локалізацій, на профоглядах виявляєтся до 50 % хворих жінок.

         В Донецькій області щорічно спостерігається висока питома вага виявляємості захворювання раку молочної залози в занедбаних стадія. На жаль, кількість занедбаних випадків захворювання продовжує зростати з кожним роком. Залишається високим й показник смертності від новоутворювань молочної залози. Нагадуємо, що систематичне відвідування лікаря загальної практи-сімейного лікаря з метою планового медичного огляду, дозволяє лікарю виявити захворювання молочної залози на ранній стадії та своєчасно розпочати лікування.

Головною передумовою вдалого лікування раку молочної залози є рання діагностика і своєчасний початок терапії.

 

Заходи профілактики раку молочної залози для жінок старших 18-ти років:

  1. Звернутися до лікаря загальної практи-сімейної медицини для проходження анкетування з метою оцінки генетичного ризику.
  2. Мати навички методики самообстеження молочних залоз та проводити його щомісячно з 7-го по 14-й день циклу.
  3. Жінкам у віці 40-69 років рекомендовано регулярне проведення скринінгу за допомогою мамографії, яка вважається «Золотим стандартом» скринінгу захворювань молочної залози.
  4. Жінкам до 40 років рекомендовано регулярне проведення ультразвукової діагностики (УЗД) молочних залоз.

Рак грудей виліковний за умови його виявлення на I стадії — у 95% жінок, на II стадії — у 80%, на III стадії — у 50% жінок.

ПРОФІЛАКТИКА РАКУ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ – Є ЗАПОРУКОЮ ЗДОРОВ’Я ЖІНОК В УСЬОМУ СВІТІ!

20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози.