16 травня – Всесвітній День вишиванки

День вишиванки – справжнє народне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та вшанування етнічного вишитого українського одягу. Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом.

Вишиванка – це не лише особливий елемент святкового національного одягу, але й важлива частина культури українського народу. Крізь віки український народ проніс любов до вишиванки та зберіг особливості її створення. Кожен регіон України має свої унікальні та оригінальні мотиви та орнаменти на одязі.

Зараз День вишиванки має особливий сенс – українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя на страшній війні.

Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного.

У мирні часи в багатьох містах проводили концерти, фестивалі, ярмарки та фотосесії. Сьогодні, у час воєнного стану, не проводяться масові заходи, однак кожен може одягнути вишиванку для підтримання духу українців по усьому світу та українських воїнів на фронті.

Долучайтеся до свята, нехай одягнена вишиванка стане символом незламності українського духу, заявою на весь світ про те, що українці – вільний народ і ми неодмінно переможемо!