29 листопада 2017 року Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров’я  проводив засідання «круглого стола» на  тему «Шляхи зменшення дитячої смертності»

29 листопада 2017 року Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров’я  проводив засідання «круглого стола» на  тему «Шляхи зменшення дитячої смертності».

У засіданні приймали участь народні депутати України, представники Адміністрації України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, регіональних управлінь охорони здоров’я, фахівці первинного та вторинного рівнів надання медичної допомоги.

Сьогодні за статистичними даними 10 з 1000 маленьких українців не доживають  до п’яти років. Показники смертності  та захворюваності дітей до 5-ти років продовжують зростати. Показник смертності малюкової смертності за результатами 2016 року в Україні склав 7,51 на 1000 новонароджених
(Донецька область – 9,2 відповідно). У структурі малюкової смертності 42%  – це причини, пов’язані з виношуванням вагітності та пологами, 18% – вроджені вади.

Учасники “круглого столу” заслухали інформацію Міністерства охорони здоров’я України щодо реформування медичної допомоги дітям відповідно до європейських стандартів, доповіді провідних фахівців та експертів у галузі педіатрії щодо причин та резервів зменшення малюкової смертності, профілактики вроджених вад розвитку у дітей, стану справ із смертністю дітей внаслідок онкологічних та онкогематологічних захворювань, розладів психіки та поведінки у дітей, як причини дитячих суїцидів, а також застосування програмно-цільового  підходу з метою збереження здоров’я у підростаючого покоління та інше.

За результатами засідання “круглого столу” прийнято рішення щодо прискорення розробки та прийняття Державної соціальної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2021 року».