5 – 6 вересня у Києві було проведено інформаційний захід НСЗУ за підтримки проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» для керівників центрів екстреної допомоги

Центри екстреної медичної допомоги до свого складу включають усі підрозділи швидкої меддопомоги області (в Донецькій області це 7 станцій, 24 підстанції ШМД та 50 пунктів базування бригад), що визначає їх організаційно – правову та структурну специфіку. У 2020 року Центри екстреної медичної допомоги перейдуть на нову модель фінансування – за договором з Національною службою здоров’я України. Для укладення договору з НСЗУ центрам “екстренки” необхідні автономізація, підключення до електронної системи охорони здоров’я та «Централі 103».  Ці питання лягли в основу тематики цієї зустрічі.

Олег Петренко, голова Національної служби здоров’я України, сказав: “У всьому цивілізованому світі первинна та екстрена медична допомога є пріоритетними галузями у системі охорони здоров’я. Екстрена медична допомога сьогодні має бути ефективно скоординована на всіх етапах – від дзвінка пацієнта до лікарні екстреної допомоги. Зміна моделі фінансування, прості та зрозумілі правила співпраці з єдиним замовником та платником в обличчі НСЗУ, автономізація та підключення центрів до електронної системи – це ті зміни, час яких настав, аби підвищити професійність та ефективність екстреної медичної допомоги в Україні.”

Також Олег Петренко повідомив, що в апараті НСЗУ наразі вже працює понад 250 співробітників, сформовані основі структурні підрозділи служби, в тому числі міжрегіональні департаменти, що дає можливість здійснювати моніторингову та контролюючу функції. Він представив новопризначених директорів межрегіональних департаментів. Східний департамент, до сфери діяльності якого увійшла Донеччина, очолила Наталія Будяк – ексдиректор Дніпропетровського департаменту охорони здоров’я.

На запитання Ігора Кіяшка, директора Донецького обласного центру ЕМД, про позицію НСЗУ відносно структури Центру при його трансформації в підприємство, Олег Петренко відповів, що це не є питанням центрального органу влади, яким є НСЗУ, а суто питання самого закладу охорони здоров’я та його власника. Під час заходу відбувалась групова робота учасників з обговорення пакету послуг екстреної медичної допомоги та мінімальних вимог до них, а також дискусія щодо практичних аспектів налагодження внутрішніх та зовнішніх комунікацій центрів.

Цікавою була презентація представника USAID, в якій він показав картування мережі підрозділів ЕМД усієї України з програмною можливістю моніторингу діяльності та розрахунку самої мережі за даними GPS – трекерів автомобілів ШМД. Користування програмою можливе за доступом через QR-код, який наданий кожному регіону.

Трансформація системи охорони здоров’я та її діджиталізація триває!