4 – 5 жовтня заступник керівника Торецької міської військово-цивільної адміністрації Людмила Єслюкова та директор КНП «ЦПМСД» м. Торецька Ганна Рябова взяли участь у Конгресі жінок Донеччини “Рух до гендерної рівності в контексті міжнародних зобов’язань України”, який відбувся у місті Краматорськ.
Мета Конгресу: об’єднання прогресивного жіноцтва Донеччини довкола актуальних питань політичної, економічної, громадської участі жінок у житті та розвитку регіону, а також ідеї гендерної рівності як запоруки розвитку української демократії. Обмін досвідом та кращими практиками щодо просування гендерної рівності та розміщення прав та можливостей жінок на місцевому та регіональному рівні.
З 46 громад Донецької області, тільки 5 громад, в тому числі і Торецька громада, зробили робочі групи щодо заходів проведення аудитів безпеки згідно глобальної флагманської ініціативи ООН Жінки і працюють над розробленням місцевих програм безпечні місця, безпечні простори для жінок і дівчат. Першим містом Донецької області, яке вже прийняло місцеву цільову програму «Безпечне місце» стало місто Торецьк. У лютому 2021 року Торецька військово-цивільна адміністрація прийняла програму згідно флагманської ініціативи ООН Жінки «Безпечні місце» і профінансували її. Програма на 3 роки (2021 – 2023 рр.), в бюджет програми закладено 4 670 000 грн. В програмі розроблені заходи аудиту безпеки. Фінансування у 2021 році було від ООН Жінки, це грантова підтримка згідно інформації в аудитах безпеки Програми 14 відеокамер були поставлені саме на місцях, перехрестях, вулицях Торецька, які були зазначені жінками в фокус – групових дискусіях.
На Конгресі директор КНП «ЦПМСД» м. Торецька надала пропозиції щодо співпраці сімейних лікарів з іншими підрозділами державних установ щодо гендерної рівності, насильства жінок та дівчат та інше. Всі сімейні лікарі КНП «ЦПМСД» м. Торецька пройшли навчання mhGAP та можуть розпізнати різні психологічні вади та проблеми жінок, перенаправити та надати допомогу. Також на базі амбулаторії ЗП-СМ №2 є «Клініка. Дружня до молоді», в якій працює сімейний лікар, медична сестра та психолог, туди дівчата можуть звертатися за допомогою. «Клініка. Дружня до молоді» співпрацює з місцевою владою, поліцією та соціальною службою, з дівчатами підлітками проводяться заняття та роз’яснювальна робота.