29 вересня, визначається Всесвітній день серця. Він проводиться з метою привернення уваги до проблем серцево-судинних захворювань, як є провідною причиною захворювань и смертності не тільки в Україні, а й в усьому світі. В Україні кількість смертей від хвороб серця сягає 160 тис. на рік. Це більше, ніж від усіх видів раку, туберкульозу і СНІД разом узятих. І Європейське товариство кардіологів у своїх рекомендаціях відносять Україну до переліку країн з найвищим ризиком серцево-судинних захворювань.
Тому турбота про серцево-судинну систему має бути притаманна нашій культурі. На щастя сьогодні наука передбачає ризики і, на скільки це можливо, впливає на причини захворювань.
Свої ризики серцево-судинних захворювань варто оцінити кожному. Так розбиратись у справах серця завжди складно, тому сучасна концепція лікування и профілактики серцево-судинних захворювань передбачає надання медичної допомоги на всіх рівнях високоспеціалізованих технологій.
Крім того, багато що залежить від відповідального становлення кожної людини до свого здоров`я і завжди пам`ятати, що хворобу легше попередити, а ніж потім лікувати, саме тому не чекайте перших дзвіночків серцевих проблем і звертайтесь до лікарів для проведення профілактичних оглядів.
Рекомендації для тих хто турбується про здоров`я свого серця:
Хоча профілактика може здаватись багатогранною та багатофакторною, а ви маєте покроковий план, то для вас щоденні превентивні дії виявляються не складніше , ніж заварити чаю.
Бережіть своє серце, хай воно буде здоровим. Тоді щасливим буде життя, щирою усмішка і радісною надія.