28.08.2018 у м. Львів відбулась відкрита сесія з’їзду Міждународного класифікаційного комітету Світової організації сімейних лікарів WONCA(WICC). Донецьку область представляла завідувач Дачненської амбулаторії ЗПСМ КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги Мар’їнської районної ради” Копитько Інна Володимирівна, яка підготувала есе на тему: “Шляхи покращення первинної медичної допомоги. Мій план дій” та увійшла у десятку кращих.
Олександр Лінчевський розповів про представлення ICPC в Україні. Кращі сімейні лікарі з 19 країн світу ділилися досвідом використання ICPC-2, застосування ICPC в електроних медичних записах,відповідали на питання.
В цілому зустріч довела,що трансформація первинної медичної допомоги незворотня та вдало втілюється у життя.
За підсумками конкурсу визначено авторів 10 кращих есе на тему “Шляхи поліпшення первинної медичної допомоги. Мій план дій”. 28 серпня ці автори візьмуть участь у міжнародній зустрічі сімейних лікарів у Львові, а МОЗ України у співпраці з ВООЗ покриє їхні видатки на транспорт, проживання і харчування.
Переможці:
40 інших учасників, які подавали свої есе, також отримали запрошення на участь у відкритій сесії.
Відкрита сесія відбудеться у рамках щорічного засідання Комітету WICC – організації, яка розробляє та підтримує впровадження класифікацій у сфері сімейної медицини та загальної практики з метою поліпшення якості медичних послуг по всьому світу.
Найчастіше лікарі наголошували на потребі якісної освіти і вдосконалення навичок. Це саме ті напрямки, над якими МОЗ України уже активно працює. Зокрема, цього року вперше для вступу на медичні спеціальності абітурієнти мали подолати подолати поріг 150 балів ЗНО. Найближчим часом МОЗ України опублікує для громадського обговорення стратегію розвитку медичної освіти, у якій окреслить напрямки змін, які системно впроваджуватимуться упродовж 10 наступних років.
Лікарі у своїх есе часто говорили про необхідність запуску цифрового документообігу в електронній системі охорони здоров’я, тренінгів з комунікації з пацієнтом, а також внутрішніх комунікацій персоналу. Також актуальними є застосування і втілення міжнародних клінічних настанов, просвітницька робота серед населення щодо здорового способу життя.
Процес побудови ефективної системи охорони здоров’я в Україні розпочато. І рекомендації українських лікарів доводять, що зміни відбуваються у правильному напрямку. Ця міжнародна зустріч дозволить перейняти кращий досвід, зрозуміти, яким чином працюють дієві системи охорони здоров’я, спроектувати, якою може бути медицина в Україні за умови втілення змін. (Інформацію взято з офіційного сайту МОЗ України http://moz.gov.ua/article/news/50-ukrainskih-medikiv-vizmut-uchast-u-mizhnarodnij-zustrichi-simejnih-likariv-28-serpnja-u-lvovi- )