Сьогодні, 23 серпня, в Україні відзначають День Державного Прапора. Історія України розповідає, що національний символ не завжди був синьо-жовтим, він кілька разів змінював своє забарвлення в залежності від періоду в часі та регіону держави. Всім знайомий на сьогодні український стяг вперше публічно вивісили 25 червня 1848 року на Ратуші у Львові, який був у складі Королівства Галичини та Володимирії.
Існує міф, що прапор має бути не синьо-жовтим, а жовто-блакитним, тобто що український прапор перевернули і тому всі лиха і нещастя спіткають державу. Фотографії, плакати, листівки часів УНР свідчать, що використовувалися обидва варіанти. Втім, документально підтверджено, що 1918 року гетьман Скоропадський затвердив верхню синю смугу й жовту нижню на офіційному рівні.
Попри минулі дискусії, питання, яким має бути прапор, актуальне і на сьогодні. Ще під час Революції Гідності деякі організації використовували жовто-блакитний стяг, який нібито символізує сонце і воду, і запевняли – якщо перевернути, то вода може погасити світило. Втім прихильники державного прапора стверджують, що синій колір – це небо, а жовтий – колосся пшениці.
Інформацію взято з сайту https://www.5.ua/fotogalereja/synozhovtyi-chy-zhovtoblakytnyi-istoriia-derzhavnoho-prapora-ukrainy-176072.html