12 квітня у м. Краматорську за сприяння Донецького національного медичного університету та Департаменту охорони здоров’я пройшов День спеціаліста та науково – практична конференція на тему «Психіатрія, наркологія, неврологія». Конференція була присвячена дискусійним питанням та тенденціям розвитку у галузі вищезазначених дисциплін і підсумкам 2016 року.
Відкрив конференцію Ректор ДонНМУ, член-кореспондент НАМН України, д.мед.н., професор Ю.В. Думанський з привітанням учасників конференції.
Далі був доклад завідуючої кафедри психіатрії, наркології та медичної психології ДонНМУ д.мед.н., доцента Осокіної О.І., присвячений психічній травмі воєнного часу і шляхів її подолання, висвітлюючи проблему доповідач детально зупинилась та проблемах немедикаментозної реабілітації.
Завідуюча кафедри неврології та нейрохірургії ДонНМУ доц. Селезньова С.В. виступила з докладом про лікування когнітивних порушень, враховуючи їх поширенність серед населення – доклад викликав значний інтерес серед неврологів і психіатрів.
Далі були представлені доклади позаштатних спеціалістів Департаменту охорони здоров’я з неврології, психіатрії щодо підсумків 2016 року. Зокрема обласний психіатр Смаль Ю.І. доповів про стан психіатричної служби в області та завдання на 2017 рік щодо її поліпшення, зокрема організація палат/блоків інтенсивної терапії, що дасть змогу поліпшити якість надання невідкладної допомоги та знизити летальність.
Представлений доклад позаштатного спеціаліста з неврології був присвячений організації ургентної допомоги при гострих порушеннях мозкового кровообігу та рівню захворюваності нейроінфекцій (шляхи зниження поширеності та рівня інвалідізації населення). Значно важка ситуація в області склалась з лікуванням гострих порушень мозкового кровообігу: у багатьох районах недоступні нейровізуалізаційні методи, не має «інсультних блоків»; вперше з 2007 року не проведено жодної тромболітичної терапії при ішемічному інсульті, хоча до 2013 року Донецька область посідала 1 місце в Україні з кількісті проведення тромболізисів причому летальність складала 3,3% (в країнах Європи – 6,6%). Все це призвело до того, що сьогодні в області значно виросла летальність і вихід на інвалідність при гострих порушеннях мозкового кровообігу. І 2017 рік має стати роком покращення системи допомоги при гострій неврологічній патології, а конференції такого формату мають пришвидшити втілення позитивних змін.