День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Указом Президента України від 10.11.2006 № 945/2006 установлено День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який відзначається щорічно 14 грудня, у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.
З метою забезпечення гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в Донецькій області активно проводяться заходи, пов’язані з лікуванням та реабілітаціэю учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
 
Надання медичної допомоги та диспансерного спостереження постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС проводилося відповідно до статті 17 Закону України: «Про статус и соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та діючих нормативних документів з даного розділу роботи.
На виконання нормативних документів, що регламентують роботу з медичного обслуговування осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, диспансерне спостереження в Донецькій області проводилося за територіальним принципом. Відповідальними за медичне обслуговування в лікарських амбулаторіях призначені завідувачі амбулаторіями.
 
На початок звітного року під наглядом перебувало 7255 осіб, відповідно жінок 1413 особи, чоловіків 5842 особи.
При аналізі структури захворювань виявлено наступне: хвороби крові склали 112 випадків, новоутворення – 498 випадків, хвороби ендокринної системи – 5538 випадків, розлади психіки склали 752 випадки, хвороби нервової системи – 1812 випадків, хвороби ока – 1943 випадків, хвороби системи кровообігу -12787 випадків, хвороби органів дихання 2983 випадків, хвороби органів травлення – 10258 випадків, хвороби сечостатевої системи склали 1072 випадків.