ДОНЕЦЬКЕ СОНЦЕ У ЗАКАРПАТТІ

5 червня 2019 року , розпочались Всеукраїнські змагання бригад екстреної медичної допомоги з міжнародною участю «Закарпатські медичні ралі – 2019». Минулого року у Черкасах перемогла команда Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги, тому на цей раз Закарпаття гостинно зустрічає учасників чемпіонату з різних областей України. Змагатись будуть 35 команд з України (25 – обласних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (ЕМД та МК), 8 – студентських команд, 2 – приватної ЕМД) та 7 команд з-за кордону (Угорщини, Румунії (м. Сату-Маре та м. Баю-Маре), Литви, Словаччини, Польщі, Казахстану).

Делегація Донеччини представлена директором обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігорем Кіяшко, заступником директора з медичної роботи – з питань  служби екстреної (швидкої) медичної допомоги Центру Світланою Рязанцевою, експертом Департаменту охорони здоров’я з медицини невідкладних станів, екстреної медицини Андрієм Кононовим.  Завідуюча навчально- тренувальним відділом підготовки з надання медичної допомоги в екстремальних ситуаціях Центру Марія Буренкова, фахівець відділу Олександр Ананічев та лікар з медицини невідкладних станів Наталія Суховій запрошені в суддівську колегію.  Безпосередньо у змаганнях бере участь бригада екстреної медичної допомоги Центру у складі фельдшерів з медицини невідкладних станів Миколи Хмелевського та Олени Кузенко, водія – Євгена Юрченко. В змаганнях також приймає участь команда студентів Донецького національного медичного університету – Анастасія Опаріна,  Ганна Сушкіна та Сергій Лихацький , які вже більше трьох років працюють фельдшерами з медицини невідкладних станів Центру.

Урочисте відкриття змагань відбулось у м.Ужгород.

Чемпіонат – це свято для команд, під час якого вони можуть обговорити багато важливих питань в своєму професійному середовищі. Це змагання та, водночас, навчання. Також є можливість поспілкуватися з закордонними колегами  і перейняти їхній досвід . Змагання є своєрідним майданчиком для обміну інформації та налагодженням співпраці. Так, в рамках чемпіонату традиційно відбулась науково-практична конференція «Екстрена медична допомога та медицина катастроф України в умовах мирного та воєнного часу», на якїй були присутні представники МОЗ України, керівники Департаментів охорони здоров’я, науковці: Мороз Є.Д., Близнюк М.Д., Гудима А.А., Гур’єв С.О., Крилюк В.О. Одним з доповідачів на конференції був директор Донецького обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф Ігор Кіяшко. І це не випадково, тому що бойові дії та початок проведення АТО в 2014 році на сході України розділили життя та існування саме нашого Центру на «до» та «після». Він розповів, як склалася доля Центру та його колективу з початком бойових дій на Донбасі,  що довелось пережити, яку роль Центр відіграв у подаланні наслідків тієї гуманітарної катастрофи, що приніс “русский мир” на нашу Землю. Доповідь свою Ігор Кіяшко розпочав слайдом із зображенням прапору Донецької області та знаменитого вислову “сонце в Україні сходить у Донбасі”, висловивши сподівання, що саме зі світом та добром буде асоціюватися рідний Донбас в нашій Державі. Особливо зворушливо присутні в залі сприйняли ту частину доповіді,  в якій йшлося про загиблих від рук терористів наших співробітників під час виконання своїх професійних обов’язків. Пам’ять про них було вшановано хвилиною мовчання. Ця доповідь настільки вразила присутніх, що багато хто після неї підходив до донеччан висловити свою повагу і щиру вдячність, а головуючий на нараді директор всеукраїнського центру медицини катастроф Євген Мороз висловив глибоку подяку колективу нашого Центру та його керівнику за професійність та патріотизм!

Основні змагання бригад проходять у м. Берегові. Кожна команда-учасник змагань має виконати 10 різних задач, які  стосуються актуальних питань екстреної медичної допомоги. Суть самих завдань відомі тільки головному судді. Ситуації максимально наближені до реальних умов, передбачена реалістична візуалізація травм за допомоги професійного гриму та імітаційних спецнакладок. Триває дуже напружена, але, водночас, цікава боротьба, яка  проходить в шаленому темпі, на піку емоцій. Бажаємо учасникам чемпіонату витримки, вдалого виступу та перемоги! Віримо в вас!