Станом на 18.04.2022 за період з початку активних військових дій та воєнного стану на території області проведено лабораторних досліджень води питної:
Зокрема за останній тиждень (08-15.04.2022) в області проведено лабораторних досліджень води питної:
Раніше, як ми вже Вас інформували, в м. Селидове реєструвалися відхилення від нормативних вимог води питної за бактеріологічними показниками, що пов’язано з недоліком знезаражуючих речовин для обробки води на підприємстві КП «Компанія “Вода Донбасу». В зв’язку з воєнними діями та небезпекою працівників, проби води на дослідження в місті в останній тиждень не відбиралися.
Але результати лабораторного дослідження води питної в м. Добропілля останнього тижня підтверджують, що питання забезпечення режиму обеззаражування води підприємством КП «Компанія «Вода Донбасу», про які ми Вас вже інформували раніше, ще повністю не вирішені: в питній воді м. Добропілля залишковий хлор повністю відсутній. Це свідчить про необхідність з профілактичною метою продовження кип’ятіння води питної, яка подається населенню від КП «Компанія «Вода Донбасу», про що ми інформуємо населення через комунікаційні засоби.
Невідповідність води питної нормативним вимогам за санітарно-хімічними показниками в останній тиждень реєструвалося в м. Добропілля. м. Білозерське, с.Криворіжжя, с.Добропілля, с.Шилівка, с.Первомайське по загальній жорсткості від 2,4-3,7 гранично-допустимих концентрацій (ГДК). Як ми вже інформували раніше, відхилення води питної від вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної до споживання людиною» пов’язані з переходом на резервне джерело водопостачання – Карлівське водосховище після пошкодження Донецької фільтрувальної станції. Водопостачання м. Покровськ також здійснюється з Карлівського водосховища, але лабораторні дослідження питної води в цьому місті за останній тиждень не проводилися.
Відбір проб атмосферного повітря продовжує здійснюватися згідно з «Планом моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів, закладів соціального забезпечення на 2022 рік», погодженого головою Донецької обласної державної адміністрації.
Інформацій щодо виникнення надзвичайних ситуацій на об’єктах критичної інфраструктури, що пов’язані з хімічними агентами на можливим забрудненням повітря та води питної з ризиками, загрозами для громадського здоров’я, з початку особливого періоду не отримували.
З 24.02.2022 фахівцями ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» наростаючим підсумком було відібрано на дослідження 1237 проб атмосферного повітря, із яких 4 мали перевищення ГДК. Так в м. Торецьк реєструвалися перевищення нормативних вимог по азоту діоксиду від 1,15 до 1,25 ГДК, пилу – 1,2 ГДК, в м.Бахмут концентрація пилу склала 1,26 ГДК, про що ми інформували раніше. За останній тиждень було відібрано 117 проб атмосферного повітря, перевищень ГДК не зареєстровано.
За результатами дозиметричного контролю груп функціонування нашої установи, гама-фон в Донецькій області за період 24.02-18.04.2022 знаходиться в межах природного рівня (дослідження проводяться 3 рази на добу), проведено 1342 виміри, за останній тиждень-190 вимірів. На теперішній час щоденні дозиметричні вимірювання проводяться в м.м. Краматорськ, Бахмут, Лиман, Покровськ, Добропілля, Торецьк, Костянтинівка, Дружківка, Слов’янськ, Селидове, Сартанської ОТГ Маріупольського району.
Дослідження в м. Маріуполь, Волноваха, Мангуш, Мар’їнка на теперішній час тимчасове припиненні у зв’язку з військовими діями. В інших адміністративно-територіальних одиницях області дослідження проводяться, але обмежені з поточного тижня у зв’язку з небезпекою.