Формування госпітальних округів – тема спільного зібрання депутатів та громадськості

1 березня 2017 року в Добропільській райдержадміністрації відбувся «круглий стіл» за участю депутатів сільських, селищної та районної рад, сільських та селищного голів, представників громадськості та департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.
Темою зібрання стало обговорення реформування стаціонарної медичної допомоги, а саме – формування госпітальних округів. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 № 932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів» госпітальний округ – це функціональне об’єднання закладів охорони здоров’я, розміщених на відповідній території, що забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги населенню такої території.
Ознайомила присутніх на зібранні з основними вимогами постанови та проінформувала про концепцію реформування представник департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації Марина Корнєєва.
Відповідно до постанови, багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування 1-го рівня має обслуговувати не менше 120 тис. осіб, 2-го рівня – не менше 200 тис. осіб. Зона обслуговування госпітального округу визначається своєчасністю доїзду до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування, що не повинно перевищувати 60 хвилин, та бути еквівалентна радіусу зони обслуговування 60 км.
Отже, виходячи із вимог постанови, створення Добропільсько-Олександрівського госпітального округу є таким, що суперечить останній.
До відома присутніх доведено, що на території Донецької області, яка підконтрольна українській владі, заплановано створення шести госпітальних округів. Згідно з існуючим на сьогодні проектом Добропільський район входить до госпітального округу м.м. Покровськ, Мирноград, Селидове, Новогродівка, Авдіївка, Добропілля, Покровський район, Мар’їнський район, Добропільський район, Ясинуватський район.
Заспокоюючи присутніх, Марина Корнєєва запевнила, що жодна лікарня в місті не буде закрита і звернулася до депутатів донести цю інформацію до своїх виборців.
Після завершення формування кількості та меж госпітальних округів в поточному році планується створення Госпітальних рад. Госпітальні ради – це дорадчі органи, до складу яких ввійдуть представники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та медичної спільноти відповідно до Примірного положення, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 20.02.2017 № 165.
Підсумовуючи зустріч, наголошено, що представники громади матимуть змогу приймати участь у роботі дорадчого органу та надавати пропозиції щодо покращення медичного обслуговування населення.