Гайд безбар’єрних подій

«Гайд безбар’єрних подій» – так називається проєкт, який презентувала сьогодні Олена Зеленська на засіданні Ради безбар’єрності під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.
На кожному такому зібранні учасники щоразу презентують нові рішення, покликані зробити простір і можливості в Україні більш доступними.
🫂 «Довідник безбар’єрності» – гід із толерантної взаємодії. Він виник як довідник із коректного спілкування з відкритим кодом і поповнюється на тлі ворожого вторгнення. Бо перед усіма нами постають нові життєво важливі питання: як взаємодіяти під час стресу, куди звертатися людям з інвалідністю, як взагалі підтримати одне одного, не спричинивши додаткової травми?
«Гайд безбар’єрних подій» – ще один розділ довідника і реакція на ще один запит.
📍Організатори заходів – конференцій, виставок, будь-яких публічних зустрічей – дуже хочуть бачити серед своїх учасників людей із досвідом війни. Але як організувати це правильно? Ми ніколи не знаємо, хто поруч із нами: що ця людина пережила й що бачила, у якому вона стані зараз. Але можемо заздалегідь створити рішення, які подарують усім гостям приємний досвід. «Гайд безбар’єрних подій» саме про такі рішення, про повагу до досвіду різних учасників.
🦽Він докладно розбирає все, від комунікації до інтер’єру. Бо це теж важливо. Наприклад, гучні звуки, мерехтливе освітлення можуть нагадати багатьом про вибухи, і краще подумати про це заздалегідь.
📖 Зараз «Гайд безбар’єрних подій» (https://bbu.org.ua/gaid-bezbar-iernih-podii/) існує як розділ довідника. У вигляді книги його сьогодні отримали учасники Ради безбар’єрності. Сподіваюся, Міністерство культури та інформаційної політики розповсюдить його у вигляді рекомендацій для креативної індустрії.
Одне з визначень безбар’єрності – це коли зручно всім без винятку. Думаю, воно могло б бути основним принципом на рівні держави і суспільства. Бо люди з досвідом війни – це нині всі ми. Ось чому безбар’єрні події та взагалі безбар’єрне життя потрібні всім нам.