ІІ обласний чемпіонат на кращу бригаду екстреної медичної  допомоги «Першість Донецької області 2018»

12.12.2018 року в Обласному Центрі  екстреної  медичної  допомоги та медицини катастроф  відбувся перший тур ІІ Обласного чемпіонату бригад екстреної медичної допомоги «Першість Донецької області 2018».

Сьогодні змагались команди, які вперше приймають участь в чемпіонаті такого рівня. Це 10 команд,  8 з яких – бригади екстреної медичної допомоги СШМД міст Волноваха, Донецьк, Краматорськ, Костянтинівка, Маріуполь,  Мирноград, Слов’янськ , відділу виїзної спеціалізованої консультативної  екстреної медичної допомоги та 2 – студентські команди Донецького Національного медичного університету.

У вступній  промові директор Центру  Кіяшко Ігор Анатолійович щиро привітав учасників змагань , наголосив на важливості подібних заходів для професійного зростання співробітників служби екстреної медичної допомоги Донецької області, та відмітив, що чемпіонат – це не тільки змагання бригад, а й можливість рухатися вперед, здобувши нові знання та навички.

До складу суддівської колегії увійшли співробітники кафедри анестезіології та інтенсивної терапії , акушерства та гінекології  Донецького Національного медичного університету , а також провідні спеціалісти Центру.  А саме:  головний суддя чемпіонату – Кононов Андрій Васильович – обласний фахівець з медицини невідкладних станів, Нестеренко Олексій Миколайович – в.о. зав кафедри анестезіології та реаніматології ДНМУ, професор, доктор медичних наук; Прокопенко Борис Борисович – доцент, кандидат медичних наук; Шевченко Євген Олександрович – асистент кафедри акушерства та гінекології ДНМУ; Северін Сергій Петрович – асистент кафедри ; Работніков Сергій Петрович – заступник головного лікаря СШМД м.Краматорськ; Буренкова Марія Олександрівна– завідувач навчально-тренувальним відділом ОЦЕМД та МК; Стерлядкіна Елеонора Григорівна – заступник головного лікаря СШМД м.Слов’янськ; Малюченко Олена Костянтинівка – завідуюча підстанцією СШМД м.Слов’янськ; Пашина Світлана Василівна – старший лікар оперативно-диспетчерського відділу.

Після жеребкування кожна бригада отримала свій реєстраційний номер для участі в конкурсах. Слід відзначити, що в конкурсних завданнях були змодельовані екстрені ситуації, які є найбільш доленосними в порятунку життя, а умови проведення – максимально наближені до реалій. Всього було проведено 6 конкурсних завдань, 4 з яких- практичні  та 2 – з перевірки теоретичних знань шляхом тестування, в яких приймали участь керівники команд та водії.

Практичні конкурси проводились на 4 майданчиках. Для виконання кожного конкурсного завдання командам було відведено 10 хвилин. За цей короткий час конкурсанти повинні були продемонструвати свої професійні навички в огляді хворого, оцінки його стану  та надання екстреної медичної допомоги на до госпітальному етапі з використанням сучасного медичного обладнання.

Перше завдання «Наїзд» моделювало ситуацію, коли жінка знайшла свого чоловіка, нога якого була придавлена деякий час колесом автомобіля підчас ремонту в гаражі . Передбачалось надання допомоги хворому з синдромом тривалого стиснення в умовах низької температури навколишнього середовища.

 

Наступне конкурсне завдання проводилось під кодовою назвою «Щасливий випадок», де бригади надавали медичну допомогу хворому, який виграв велику суму в лотерею.  На тлі емоційного перенавантаження в нього раптово погіршився стан : виникла задуха, з’явився гострий біль в ділянці серця та настала раптова серцева смерть, що передбачало проведення серцево-легеневої реанімації.

В третьому конкурсі з назвою «Вдала покупка» була обіграна ситуація, коли у вагітної жінки у торгівельному центрі почались передчасні стрімкі пологи.  Бригаді треба було надати допомогу не тільки матері з масивною матковою кровотечею , але й новонародженій дитині.

Назва останнього практичного конкурсу –  «Жертва телебачення». За легендою, дев’ятимісячна дитина потонула у ванній  в той час, коли мати на деякий час відволіклась на улюблений серіал по телевізору. Бригади повинні були продемонструвати практичні навички в проведенні серцево-легеневої реанімації у дітей до року , враховуючи всі особливості надання допомоги хворим цієї вікової категорії.

Теоретичні конкурсні завдання проводились шляхом тестування керівників бригад та водіїв після закінчення практичних змагань. Усього конкурсантам надано 25 тестових завдань для медпрацівників та 16 – для водіїв бригад, які послідовно виводились на монітор в оперативно-диспетчерському відділі Центру. Термін виконання був лімітований : 30 секунд на одне питання.

Кількість балів по бригадам наступна:

Назва конкурсу Наїзд Жертва телебачення Щасливий випадок Вдала покупка Тестові завдання Загальний бал
Підрозділ Керівники бригад Водії
Волноваха 29 17 21 15 19 10 111
Донецьк 21 29 26 23 16 8 123
Костянтинівка 15 16 22 31 23 13 120
Краматорськ 15 26 30 30 21 9 131
Маріуполь 23 22 25 24 22 16 132
Мирноград 16 12 20 14 17 12 91
Слов’янськ 19 19 29 17 15 13 112
ВВСКЕМД 25 19 24 15 21 12 116
ДНМУ 1 32 31 31 27 21 12 154
ДНМУ 2 33 30 32 30 18 12 155

 

За загальними результатами змагань 3 місце у бригади СШМД м.Донецьк , 2 місце посіла бригада СШМД м.Краматорськ.

Переможцями І туру ІІ Обласного чемпіонату бригад екстреної медичної допомоги «Першість Донецької області 2018» стала бригада СШМД м.Маріуполь.

Команда – переможниця у ІІ турі буде змагатись з бригадами, які брали участь у всеукраїнських медичних ралі.

Серед студентів 1 місце посіла команда ДНМУ №2, друге місце за командою ДНМУ №1.

Вітаємо переможців! Сподіваємось, що  досвід, отриманий підчас змагань , стане у пригоді у повсякденній роботі працівників служби екстреної медичної допомоги.