Інформація щодо випадку смерті дитини від інфекційного захворювання

26.06.2017 в реанімаційному відділенні КЛПЗ «Міська дитяча лікарня»,  м. Слов’янськ, була зафіксована смерть неповнолітньої дитини від блискавичної форми  менінгоккокової інфекції.

Менінгококова інфекція – це інфекційне захворювання, яке передається повітряно – крапельним шляхом, викликається менінгококом,  який нестійкий до чинників зовнішнього середовища (дезінфікуючи засоби, сонячні промені) та може мати легку, середню та важку форму перебігу.

Джерелом  інфекції є хворий на менінгококову інфекцію або бактеріоносій.

Менінгококові менінгіти та генералізовані форми менінгококової інфекції розпочинаються гостро.  Хвороба швидко прогресує, з’являються менінгіальна симптоматика. Менінгококові менінгіти та генералізовані форми менінгококової інфекції мають важкий перебіг та в багатьох випадках закінчуються летально.

Однією з легких форм захворювання у осіб, які були у контакті з хворим, є гострий назофарингіт, який має наступну симптоматику: головна біль, закладеність носу, скудні слизово-гнійні видалення із носу, сухий кашель.

У зв’язку зі смертю дитини та з метою попередження розповсюдження інфекційного захворювання департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації видано наказ від 26.06.2017№ 392 «Про проведення комісійного розгляду» яке на теперішній час триває. 29.06.2017 на базі Мар’їнської райдержадміністрації заплановане семінарське заняття на тему «Клініка, діагностика та лікування менінгококової інфекції у дітей та заходи, направленні на її профілактику» за участю фахівців Донецького Національного медичного університету та департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.

Станом на 27.06.2017 за місцем мешкання дитини проводяться протиепідемічні заходи, а саме лабораторно обстежено 70 осіб, у тому числі  35 дітей, контактним особам призначене профілактичне лікування.

Департамент охорони здоров’я інформує, що у Донецькій області епідемічна ситуація з менінгококової інфекції стабільна, випадок захворювання є поодиноким та контрольованим.