Конференція «Нові, ефективні та пацієнт-орієнтовані підходи до організації надання ПМД»

Цьогоріч КНП «Центр первинної медичної допомоги Селидівської міської ради» брав участь у грантовій програмі із розбудови Центрів передового досвіду за підтримки проекту USAID “Підтримка реформи охорони здоров’я”
Апогеєм участі в проекті став захід з обміну досвідом з Центрами ПМД Донецької області, який відбувся 24 грудня, а саме конференція “Нові, ефективні та пацієнт-орієнтовані підходи до організації надання ПМД”, на якій Селидівський Центр презентував свою роботу за останній рік участі в проекті. Cеред гостей були присутні Ватуліна Яніна Анатоліївна, начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дорослому населенню управління організації та розвитку медичної допомоги населенню департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, керівник «Асоціації сімейної медицини Донецької області», Власенко Олександр Борисович, а також 27 представників закладів ПМД Донецької області, серед яких головні лікарі, їх заступники та головні медичні сестри.
Для більш наочного прикладу роботи на місцях, тобто персоналу амбулаторій, керівниця закладу, Марченко Олена Володимирівна, провела екскурсію амбулаторією №1, де запрошені змогли пройтися кабінетами, побачити робочий процес, оцінити організаційні аспекти роботи, а найголовніше – почули від головного лікаря загальні підсумки участі Центру в грантовій програмі.
Після екскурсії, головною медичною сестрою, Наталією Лило, учасникам було презентовано консультативно-профілактичні заходи, які проходять для клієнтів Центру в його амбулаторіях, так звані “Школи пацієнта”, які стали візитівкою закладу, серед всіх 15-ти Центрів, які брали участь у гранті.
Далі гостей конференції з прикладом впровадження фінських клінічних протоколів та настанов Duodecim, ознайомила завідуюча амбулаторії №1 м.Селидове, Копитько Інна. Політику якості Центру представив заступник головного лікаря Літвиненко Віталій Петрович. Сімейний лікар, Шевелєв Євгеній, більш докладно розповів про роботу групи якості, яка була створена в Центрі та почала своє функціювання в цьому році. Подальшу тему про впровадження індикаторів якості в роботу закладу презентувала сімейний лікар Кочкарьова Яна, а принцип верифікації та оплати цих індикаторів роз’яснила економіст Центру Глущук Марія. Тему методів зовнішньої та внутрішньої комунікації з клієнтами освітлила адміністратор Салікова Ксенія.
Заключною сесією стала презентація Щоденника динамічного спостереження пацієнта з підвищеним артеріальним тиском, який представив увазі учасникам конференції запрошений гість, голова «Асоціації сімейної медицини Донецької області», Власенко Олександр Борисович.