Міжнародний день стоматолога

Щорічно, 9 лютого, вся світова громадськість відзначає Міжнародний день стоматолога. В Україні це свято відзначають  лише з 1993 року, але воно має свою  стародавню історію і свої міфи. У цей день прийнято вшановувати пам’ять Святої Аполлонії. Аполлонія – дочка видного олександрійського чиновника, яка увірувала у Христа. На думку гонителів християнства, вона подавала поганий приклад співгромадянам, які повинні були дотримуватися багатобожжя і вірити в божественне походження імператора.

За переказами, за віру в Христа вона піддалася жорстоким тортурам язичників. Коли Аполлонія відмовилася відректися від своєї віри, їй вирвали всі зуби і стали погрожувати спаленням. У відповідь – жінка сама кинулася у вогонь. Сталося це 9 лютого 249 року.

Страждання і християнський подвиг Аполлонії породили легенду про те, що варто тільки вимовити її ім’я, помолитися їй – і зубний біль вщухне.

Стародавні «стоматологи» використовували прототип першої бормашини ще 9 тис. років тому. Таке несподіване відкриття зробили вчені з США та Франції.

Нагадаємо, що за даними різних джерел, наприклад, ADA, IDEAF і FDI, а так само Всесвітньої федерації стоматологів, карієс і хвороби ротової порожнини є найпоширенішими захворюваннями у всьому світі.

Департамент охорони здоров’я вітає усіх стоматологів з професійним святом. Ми бажаємо Вам здоров’я, наснаги, професійних успіхів та сімейного благополуччя.