Нагородження лікарів загальної практики – сімейної медицини

7-8 червня в м.Київ відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю “Первинна медична допомога в Україні: кращі практики сімейної медицини”. У роботі конференції взяли участь представники Донецької області.

Захід був організований Українською асоціацією сімейної медицини за підтримки Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, Міжнародного фонду «Відродження» та Світового Банку. У конференції взяли участь провідні науковці Естонії, Великої Британії, Ізраїлю, Молдови та більше  800 сімейних лікарів, головних лікарів Центрів первинної медичної допомоги, медичних сестер первинної ланки з різних регіонів України, викладачів кафедр сімейної медицини додипломної та післядипломної освіти.

Іноземні гості ділилися досвідом своїх країн щодо розвитку сімейної медицини, впровадження системи індикаторів якості для первинної медичної допомоги та щорічної атестації сімейних лікарів.

Учасники конференції мали змогу послухати цікаві доповіді кращих практик первинної медичної допомоги, функціонування закладів первинної медико-санітарної допомоги в умовах децентралізації, ознайомились з міжнародними системами навчання, міжнародною класифікацією ІСРС-2 для ПМСД в Україні. Донецьку область на прикладі м. Маріуполь  було представлено головним міським спеціалістом  з сімейної медицини Тіщенко О.

Професор О. Богомолець взяла участь у нагородженні кращих колективів центрів ПМСД та амбулаторій відзнаками УАСМ.

Українською асоціацією сімейної медицини були відзначені найкращі фахівці ЦПМСД, а також ті Центри, які стали «Закладом доброзичливим до громади».

Головного позаштатного спеціаліста з сімейної медицини Департаменту охорони здоровʼя Донецької області Власенка О. було нагороджено відзнакою за громадський внесок в розвиток сімейної медицини в Україні.

Головний лікар КЗОЗ «ЦПМСД Бахмутської міської ради» Шабаліна С. отримала заслужену відзнаку роботи очолюваного нею колективу. Цей Центр на сьогодні став єдиним з ЦПМСД у Донецькій області, який визнано «Закладом доброзичливим до громади».

Актуальність проведеного заходу було підтверджено вражаючою кількістю учасників конференції, зали котрої вмістили понад тисячу слухачів, серед яких були присутні керівники закладів ЦПМСД, лікарі загальної практики – сімейні лікарі, медичні сестри загальної практики – сімейної медицини з різних областей України, лікарі суміжних спеціальностей, громадські діячі, військові, представники ЗМІ.