Об утверждении Инструкции о порядке совершения нотариальных действий нотариусами Украины

Текст…

19 жовтня 2016 року в Комітеті Верховної Ради України відбулися слухання з питань охорони здоров’я на тему «Про виконання Державної програми «Репродуктивне здоров’я нації» на період до 2015 року та заходи, що вживаються МОЗ України з метою забезпечення охорони репродуктивного здоров’я населення.

В слуханнях прийняли участь народні депутати України, представники Адміністрації Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, МОЗ України, НАМН України, департаментів охорони здоров’я обласних державних адміністрацій та головні лікарі регіональних перинатальних центрів.

Під час слухань були підведені підсумки дії Державної програми «Репродуктивне здоров’я нації» на період до 2015 року, яка діяла в України з 2006 року.

Завдяки дії даної Програми вдалося знизити: показники материнської та малюкової смертності, рівень штучного переривання вагітності, показники захворюваності на рак шийки матки та молочної залози, рівень інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Крім того, завдяки виконанню Програми було покращено антенатальний догляд та матеріально-технічне забезпечення рододопоміжних закладів.

Протягом всього часу дії Програми заклади охорони здоров’я забезпечувалися контрацептивами, дороговартісними медикаментами для боротьби з акушерськими кровотечами та для лікування дихальних розладів у недоношених новонароджених.

Дія даної Програми завершилася і МОЗ України презентувало проект Концепції нової Державної програми «Репродуктивне та статеве здоров’я нації на 2017-2021 роки», метою якої є комплексне вирішення нагальних проблем у сфері охорони репродуктивного здоров’я населення відповідно до заходів, передбачених в Європейському плані дій ВООЗ з поліпшення сексуального та репродуктивного здоров’я на 2017-2021 роки.