Обласна дитяча лікарня м. Слов’янськ

1 березня 2019 року на базі міської дитячої лікарні м. Слов’янськ було створено заклад ІІІ рівня надання медичної допомоги для дітей Донецької області – Обласна дитяча лікарня м. Слов’янськ потужністю 225 ліжок із консультативно-діагностичною поліклінікою.

Протягом 2020-2022 років планується провести ремонтно-реконструктивні роботи старої будівлі лікарні, добудувати новий корпус, що дозволить надавати всебічну якісну медичну допомогу у відділеннях за рахунок впровадження новітніх технологій, забезпечення сучасним лікувальним та діагностичним обладнанням, а також залученням кваліфікованими кадрами.

В структурі обласної клінічної дитячої лікарні передбачено створення:

  1. Консультативно-діагностичного блоку, до складу якого входитимуть:
  • кабінети лікарського прийому (лікар-педіатр, пульмонолог, алерголог, хірург, ортопед травматолог, гастроентеролог, кардіолог, ендокринолог, гематолог, онколог, окуліст, невролог дитячий, гінеколог дитячий, імунолог, отоларинголог, сурдолог);
  • денний стаціонар на 10 ліжок;
  • кабінети діагностики (УЗД, ЕКГ, МРТ);
  • підрозділ телемедицини для планових та ургентних консультацій;;
  • відділення реабілітації: фізіотерапія: магнітотерапія, світло терапія, УВЧ, електрофорез, низькочастотна терапія, дарсонваль, інгаляційна терапія, ультразвукова терапія; масажна; зала ЛФК; соляна кімната.
  1. Стаціонарні відділення:

2.1. Соматичне відділення № 1 та № 2 зі спеціалізованим ліжками: ендокринологічні, алергологічні, гастроентерологічні, нефрологічні, пульмонологічні, неврологічні, онкогематологічні, патології новонароджених.

2.2 Хірургічне відділення з ліжками для новонароджених, ЛОР ліжка та 4  операційні (чиста, гнійна, ендоскопічна та ЛОР).

2.3. Відділення інтенсивної терапії, анестезіології  та реанімації з ліжками для хірургічних, соматичних, інфекційних хворих та новонароджених.

2.4. Інфекційне відділення.

Загальна кошторисна вартість проекту «Реконструкція будівлі дитячої лікарні з прибудовою» складає більше 130 млн. грн. На теперішній час проведено роботи зі створення медичного завдання нової лікарні, експертизу розгляду проектної документації. Крім того протягом 2019 року за кошти обласного бюджету закуплено новітнє обладнання для лікарні загальною вартістю 47 млн. грн.: автоматичний гематологічний та біохімічний аналізатори крові, сечі, мікроскопи та лічильники для лабораторії; обладнання для отоларингологічного обстеження – ЛОР-комбайн, імпедансометр, портативний прилад для діагностики слуху новонароджених; авторефрактометр синоптофор, офтальмоскоп, набори лінз для роботи лікарів-офтальмологів; інкубатори для новонароджених, апарати штучної вентиляції легень для дітей з народження, небулайзери ультразвукові, апарати УЗД експертного класу, апарати для візуалізації вен, електрокардіограф 12-канальний, пульсоксиметри, електроенцефалограф, лампи фототерапії для новонароджених та інше.

Для залучення до роботи в закладі лікарів, за кошти обласного бюджету закуплено службові квартири.