П’ятирічний ювілей Центрів первинної медико – санітарної допомоги

 

 

19.05.2017 у м.Бахмут п’ятирічний ювілей святкували Центри первинної медико – санітарної допомоги  Донецькій області.

За перші 5 років своєї діяльності первинна служба перетворилася на потужний підрозділ, який посів гідне місце в системі охорони здоров՚я.  В області створена розгалужена мережа центрів первинної медико-санітарної допомоги, в складі яких розгорнуті лікарські амбулаторії, фельдшерсько-акушерські та медичні пункти, а також інші медичні підрозділи, якими забезпечується рівність та доступність первинними медичними послугами як в містах, так і в найбільш віддалених населених пунктах. Завдяки  тяжкій та натхненній праці первинна медична допомога набирає обертів. Населення все більше і більше надає їй перевагу.

На обрії майоріє той час, коли первинна медична допомога буде надаватися виключно сімейними лікарями. Вони будуть не тільки головними розпорядниками медичних маршрутів пацієнтів, але, насамперед, такими спеціалістами, у яких хворі починають та закінчують своє лікування. Вже зараз питома вага таких пацієнтів сягає 85 відсотків.  

Сьогодні медичні працівники первинного рівня фактично забезпечують виконання всього обсягу масових профілактичних заходів, а саме: щеплень, профілактичних оглядів, диспансерного спостереження, оздоровлення та санітарно-освітньої роботи серед населення.

Наші спеціалісти надають медичні послуги більшості пільгових категорій громадян, серед яких ветерани Другої Світової війни та прирівняні до них особи, постраждалі внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, воїни антитерористичної операції, що виборюють соборність та єдність України.

Первинна медична служба  стоїть напередодні глибинних перетворень, які наблизять нас до європейського рівня надання медичних послуг.

В цей святковий  час ми сподіваємось, що  перший ювілей стане відгуком на шляху подальшого зростання якості медичної допомоги на первинному рівні надання медичних послуг населенню.