13 квітня 2017 року заступник директора департаменту Колесник Володимир Вікторович прийняв участь у підписанні Меморандуму про взаєморозуміння між Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Всеукраїнським громадським об’єднанням «Національна Асамблея людей з інвалідністю України», Благодійним фондом «Інститут раннього втручання» для дітей з порушеннями розвитку та дітей-інвалідів, Всеукраїнською громадською організацією Всеукраїнська фундація «Захист прав дітей», Міністерством охорони здоров’я України, Міністерством соціальної політики України, Міністерством освіти і науки України, Фундацією SOFTTulip Королівства Нідерланди та Європейською Асоціацією Раннього втручання Eurlyaid.
Меморандум підписали Міністерство охорони здоров’я, Міністерство освіти та Міністерство соціальної політики, а також Національна Асамблея людей з інвалідністю України, Благодійний фонд «Інститут раннього втручання», Всеукраїнська Фундація «Захист прав дітей», Фундація «Soft Tulip» (Нідерланди), Європейська асоціація раннього втручання «EURLYAID» та ЮНІСЕФ.
Раннє втручання – це міждисциплінарна сімейно-центрована комплексна допомога для сім’ї з дитиною від народження до 4-х років, що має інвалідність, порушення розвитку чи ризик їх виникнення. Система раннього втручання підтримує всю сім’ю, даючи їй навички, необхідні для забезпечення найкращих умов для збереження здоров’я дитини, її розвитку і освіти. Це допомагає запобігти прогресуванню розладів, а також попереджає інституціоналізацію дітей. Завдяки ранньому втручанню діти і батьки отримують знання, навички, що дозволяють їм ефективно інтегруватися в громади.
Створення системи раннього втручання запровадить міждисциплінарну і комплексну сімейно-центровану допомогу від держави та неурядових організацій для дітей та їхніх сімей. Платформа, що буде створена в рамках підписаного Меморандуму, аналізуватиме найкращий міжнародний та національний досвід функціонування системи раннього втручання, знаходитиме спільні підходи в створенні системи раннього втручання в Україні, радитиме щодо внесення змін до національного законодавства, а також підвищуватиме обізнаність суспільства і сімей з дітьми про раннє втручання.