Планове засідання Госпітальної ради Покровського госпітального округу

11 жовтня 2018 року у місті Покровську відбулось планове засідання Госпітальної ради Покровського госпітального округу за участю головних лікарів закладів охорони здоров’я, представників міських та районних адміністрацій.

На засіданні обговорювалися важливі організаційні питання щодо розвитку госпітального округу. Зокрема, вже до кінця року, необхідно вирішити, в яких містах буде сконцентровано хірургічну, гінекологічну служби, де будуть знаходитись відділення інтенсивної терапії, яким чином буде організовано роботу  поліклінічних та лабораторних відділень.

Планом розвитку госпітального округу передбачається, що лікарні інтенсивного лікування будуть функціонувати у містах Покровськ, Мирноград, Добропілля, Селидове, Курахове, Авдіївка. Лікарнею планового лікування стане Покровська міська лікарня, Мар’їнська центральна районна лікарня.

Враховуючи відсутність на території Покровського госпітального округу лікарні відновного лікування, планується функціонування відповідних відділень в декількох містах. Відділення планової травматології з ліжками для реабілітації планується створити на базі працюючих травматологічних відділень та вже існуючого кадрового потенціалу:  в лікарнях м. Мирноград та м. Новогродівка. В подальшому буде розглянуто можливість створення лікарні відновлювального лікування у м. Білозерське Добропільського району.

Ліжка паліативної допомоги планується також організувати на базі Новогродівської центральної міської лікарні. Додатково відділення хоспісної допомоги з’являться у Новогродівській центральній міській та Покровській міських лікарнях.

Протягом 2019 року усі лікарні повинні стати комунальними некомерційними підприємствами та отримати відповідні ліцензії.

Автономізація є необхідною умовою для укладання договору із Національною службою здоров’я України згідно якого буде здійснюватися фінансування вторинного рівня надання медичної допомоги.

Госпітальна рада прийняла за основу перспективний План розвитку округу з урахуванням всіх пропозицій, які було отримано від міст та районів. Документ буде розіслано по усім адміністративним територіям для ознайомлення та можливої корекції.

В майбутньому Госпітальній раді Покровського госпітального округу доведеться обговорити такі важливі питання, як механізм взаємодії лікувальних установ з лікарнями третього рівня, можливі зміни в плані округу після адмінреформи тощо.

На вирішення всіх проблемних питань у Покровського госпітального округу ще є час – очікується, що він почне функціонувати як повноцінна мережа лікарських установ тільки з 2020 року. З того часу вторинний рівень надання медичної допомоги почне працювати по-новому. Так, отримати лікування в денних стаціонарах  можна буде виключно по рекомендації сімейного лікаря.

Загалом, можливо стверджувати, що Госпітальною радою Покровського госпітального округу проведено дуже масштабну та кропітку роботу з питань удосконалення в межах округу стаціонарної медичної допомоги.

Але це є тільки початок підготовчої роботи до реформи фінансування вторинного рівня надання медичної допомоги.