З часу створення заклад отримував фінансування за рахунок медичної субвенції в обсязі 11 481 763,0 грн. на рік. Ці кошти використовувались на утримання будівлі, виплату заробітної плати робітникам, закупівлю лікарських засобів, виробів медичного призначення, харчування пацієнтів тощо.
Протягом останніх років відбувається скорочення чисельності пролікованих в Санаторії дітей за рік (у 2018 році проліковано 905 дітей, у 2019 році – 845дітей, у 2020 році – 206 дітей). Щороку зростає відсоток недоїзду дітей до Санаторію з міст та районів Донецької області. Переважна кількість дітей, які отримують лікування в закладі – діти, мешканці м. Маріуполь та прилеглих районів.
Відповідно до Законів України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я», «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» у 2019 році Санаторій реорганізовано в комунальне некомерційне підприємство (КНП).
У 2020 році, згідно із змінами системи фінансування надання послуг з надання медичної допомоги, фінансування закладів охорони здоров’я відбувається Національною службою здоров’я України за окремими пакетами медичних послуг. Санаторій не має жодного договору з НСЗУ та фінансується з обласного бюджету.
Крім того, у 2020 році роботу санаторію було призупинено на 6 місяців у зв’язку із запровадженням загальнодержавних карантинних обмежень з приводу недопущення розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19.
Враховуючи зазначене, з метою належної організації надання санаторно-курортної допомоги дітям було вирішено реорганізувати Санаторій шляхом приєднання до більш потужного закладу – КНП «Обласний дитячий кістково-туберкульозний санаторій м. Маріуполь».
Реорганізація не тягне за собою закриття Санаторію: посади працівників та санаторно-курортні ліжка залишатимуться в затвердженому на сьогодні обсязі.