Проведено зустрічі головного лікаря та заступника головного лікаря з надання медичного обслуговування населення КНП “ЦПМСД Бахмутської ради” з представниками військово – цивільної адміністрації смт.Зайцево та мешканцями населених пунктів Пески 2, Майорськ, Жованка

В зв’язку з неодноразовими заявами деяких громадських організацій щодо неможливості громадян України, які проживають поблизу лінії зіткнення скористатися  своїм правом вільного вибору лікаря первинного рівня надання медичної допомоги та відсутності доступу цього населення до медичної допомоги, адміністрацією КНП «ЦПМСД Бахмутської ради» заплановано моніторингові візити до смт.Зайцево та с.Травневе з метою об’єктивної оцінки потреб населення в медичній допомозі.

22.05.2019 проведено зустрічі головного лікаря та заступника головного лікаря з надання медичного обслуговування населення з представниками військово – цивільної адміністрації смт. Зайцево та мешканцями населених пунктів Пески 2, Майорськ, Жованка та, одночасно проводився прийом та огляд мешканців  терапевтом та хірургом.

В процесі дискусії оговорені проблемні питання стосовно доступності первинної медичної допомоги, з’ясовано рівень задоволеності мешканців лікарями Підприємства, з якими було укладено декларацію. За результатами відвідування зроблені наступні висновки:

  1. Мешканцям смт. Зайцеве медична допомога первинного рівня надається лікарями (сімейним та лікарем – терапевтом) Опитненської амбулаторії та середнім медичним персоналом Майорського ФП. Щосереди, за графіком лікар – терапевт Буренькова Н.В. проводе виїзні прийоми в приміщенні Майорського ФП та пристосованих приміщеннях в с.Пески2 та с.Жованка. Пацієнти з обмеженою здатністю до пересування та тяжкохворі в разі надходження виклику обслуговуються на дому в день звернення.
  2. Право мешканців, як громадян України, на вільний вибір лікаря первинного рівня реалізовано.

– в с.Пески2 та с.Жованка  – до 90% мешканців заключили декларації з лікарями Підприємства та мають на руках паперові примірники декларації;

– в с.Майорськ – до 80% мешканців заключили декларацію.

Маломобільні громадяни та тяжкохворі, що не мають змогу самостійно відвідувати лікаря, не залишаються без медичної допомоги.

  1. Протягом останнього року офіційних звернень щодо відмови з боку лікарів Підприємства в наданні медичної допомоги не зареєстровано. В процесі спілкування з мешканцями вищевказаних населених пунктів скарг на медичне обслуговування не озвучено, факти відмови в медичній допомозі мешканцями заперечуються. Відзначені компетентність, чуйність та безвідмовність лікаря Буренькової Наталії Василівни при роботі.

Водночас є проблемні питання, які потребують вирішення:

  • можливість проведення обстежень, а саме аналізів крові та сечі;
  • доступність попереднього запису на прийом до спеціалістів вторинного рівня БЛІЛ м.Бахмут;
  • отримання препаратів в аптечних пунктах, зокрема за урядовою програмою «Доступні ліки» та за пільговими рецептами;

Зазначені також проблеми, які знаходяться поза межами компетенції адміністрації КНП «ЦПМСД Бахмутської районної ради», а саме:

  • відсутність налагодженої логістики між населеними пунктами;
  • незадовільна якість мобільного зв’язку в с.Жованка (фактична його відсутність);
  • віддаленість аптечних пунктів (найближчий знаходиться в м.Бахмут);
  • труднощі в отриманні стоматологічної медичної допомоги контингентом з обмеженими здатностями до пересування.

Інформацію взято з сайту: https://www.bahmut-centr.com.ua/3784-2/