Прийом дзвінків від громадян з питань лікувально-профілактичної допомоги

За прийом дзвінків від громадян для надання відповідей з питань лікувально-профілактичної допомоги населенню відповідальний Миколаєнко Василь Олександрович – завідувач сектором моніторингу та супроводу державних цільових та регіональних програм з охорони здоров’я управління економіки та фінансів департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, тел. 0632358953.

Надаємо визначену тематику питань з відповідями у галузі охорони здоров’я, які найчастіше потребують роз’яснень.

Питання 1: Щодо забезпечення населення гуманітарними лікарськими засобами.

Відповідь: Деякі лікарські засоби отримуються централізовано, через департамент охорони здоров’я облдержадміністрації, в якості гуманітарної (благодійної) допомоги.

Крім централізованих поставок гуманітарної (благодійної) допомоги заклади охорони здоров’я області, допомогу отримують напряму. З метою забезпечення громадян необхідними лікарськими засобами пропонується звертатися до найближчого пункту видачі гуманітарної допомоги, які організовано закладами охорони здоров’я області наведених  у переліку, що додається.

            Питання 2: Як відновити втрачений документ про вищу освіту під час війни? 

Відповідь: Відновлення документа про вищу освіту (диплом) та/або додатку до нього передбачає звернення до вищого навчального закладу, який видавав цей документ. Якщо такий виш був реорганізований, слід звертатися до його правонаступника. Також важливо — диплом був виданий після 2000 року чи раніше.

Єдина державна електронна база з питань освіти (ЄДЕБО) – це електронний реєстр, де зберігається інформація про всі освітні документи, видані після 2000 року. Йдеться про свідоцтва про базову та загальну середню освіту, дипломи про завершення вишу або закладу профосвіти.

Якщо громадянин точно не знає, чи здійснює наразі освітню діяльність вищий навчальний заклад, який видав диплом, розпочати поновлення документу слід зі звернення до Міністерства освіти і науки України:    за адресою: 01135, м. Київ, пр. Перемоги, 10.

Питання 3: Як відновити посвідчення про кваліфікаційну категорію та сертифікату лікаря-спеціаліста в умовах війни?

Відповідь: З питань атестації на присвоєння або підтвердження кваліфікаційних категорій треба звернутися до секретаря або голови атестаційної комісії, також до департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації. За наявними документами департамент видає довідку-підтвердження о проходженні атестації в комісії департаменту за підписом керівника департаменту.

З питань курсів підвищення кваліфікації звертатися до медичного виші, де проходили курси.

Пункти видачі Гуманітарної допомоги станом на 11.09.2022