«Реформування первинної медицини – перші кроки нових територіальних громад»

06-07 березня 2017 року головний лікар Костянтинівського районного ЦПМСД Ліхтенштейн Н.Б. приймала участь у семінарі-діалозі «Реформування первинної медицини – перші кроки нових територіальних громад», який проходив у м. Харьків.

Організатори проекту: Харківська експертна група підтримки медичної реформи, Міністерство охорони здоров’я України та Програма «U-LEAD з Європою», що реалізується GIZ.

Семінар зібрав експертів медичної реформи, представників адміністрації та медичного персоналу 30 новостворених громад з усієї країни. Під час семінару-діалогу учасники отримали нагоду:

– ознайомитись з поточним станом впровадження медичної реформи та планами уряду на 2017 рік;

– оцінити потреби громади з точки зору розвитку первинної медицини, використовуючи інструменти, розроблені Харківською експертною групою;

– ознайомитись з різними можливостями залучення фінансування для реорганізації медичної інфраструктури.

На семінарі виступали Вольфганг Мьоссінгер, генеральний Консул ФРГ, Бенедикт Херрманн, Група підтримки України в Єврокомісії, Татьяна Гавриш, лідерка Харьківської експертної групи з підтримки медичної реформи, Павло Ковтонюк, заступник Міністра охорони здоров’я України та інші.

Після виступів організаторів тренінгу висловлювалось багато питань  головними лікарями та представниками громад. Під час роботи у групах над кейсами громад, виникало жваве обговорення, після чого ставилися  питання експертам у формальному та неформальному спілкуванні.

Головний лікар Костянтинівського районного ЦПМСД також представляла систему охорони здоров’я, яка на теперішній час функціонує у Іллінівській сільській раді  та плани щодо подальшого розвитку в умовах реформування первинної ланки медичної допомоги.