Триває процес перетворення бюджетних комунальних закладів охорони здоров’я на комунальні некомерційні підприємства. Станом на 31.05.2018 автономізація завершена у 11 закладах охорони здоров’я первинного рівня, а саме: у містах Селидове, Мирноград, Дружківка, Покровськ, Торецьк, Костянтинівка, Костянтинівському, Олександрівському, Покровському, Ясинуватському районах, Соледарській ОТГ. Заяву на укладання договорів с НСЗУ подали 6 лікувальних закладів, а саме: ЦПМСД міст Селидове, Дружківка, Покровськ, Олександрівського, Покровського, Ясинуватського районів.
Відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» № 2168-VIII від 19.10.2017 та наказу Міністерства охорони здоров’я України від 19 березня 2018 року № 503 «Про затвердження Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу» в області продовжується кампанія з підписання декларацій про вибір лікарів з надання первинної медичної допомоги «Лікар для кожної сім’ї».
Всі 34 заклади, які надають первинну медичну допомогу на Донеччині підключені до системи eHealth (HELSI.ME, Medstar, Dr.Eleks, EMCIMED тощо). Станом на 30.05.2018 року в системі eHealth зареєстровано 431517 (підписано) Декларацій між пацієнтом та лікарем. В рейтингу областей Донецька область посідає 5 місце .
Слід зазначити, що показник середньої кількості декларацій , зареєстрованих на одного лікаря станом на 30.05.2018 один з найкращих в Україні .
В розрізі міст та районів ситуація виглядає наступним образом. Відсоток укладених декларацій від постійного населення Донецької області станом на 29.05.2018. Безумовними лідерами є медичні заклади міст Селидове, Вугледар, Торецьк, Покровського району, Лиманська та Соледарська ОТГ.
Для популяризації кампанії з вибору лікаря з надання первинної медичної допомоги організаційна робота продовжується: на сайтах закладів охорони здоров’я постійно оновлюється інформація щодо можливості вибору лікаря та підписання декларацій, підключення ЦПМСД до системи eHealth та медичної інформаційної системи (МІС). Також роз’яснення надаються через місцеві періодичні видання та інші ЗМІ. Рекламний ролик, в рамках соціальної реклами, транслюється на обласному телебаченні. У місцях скупчення людей розміщено плакати та інша інформація щодо реалізації приписної кампанії.