Робоча зустріч спеціалістів відділу організації медичної допомогти дітям і матерям департаменту охорони здоров’я та начальника відділу охорони здоров’я Краматорської міської ради Мельник В.П.

19 вересня 2017 року відбулась робоча зустріч спеціалістів відділу організації медичної допомогти дітям і матерям департаменту охорони здоров’я та начальника відділу охорони здоров’я Краматорської міської ради Мельник В.П.

Обговорювалися наступні питання:

  1. Покращення перинатальної допомоги в Донецькій області.
  2. Створення та відкриття перинатального центру в м. Краматорськ.

Під час наради були визначені проблемні питання в акушерсько-гінекологічній службі та визначені шляхи їх вирішення. В нараді прийняла участь начальник відділу охорони здоров’я Краматорської міської ради Мельник В.П. Основною темою обговорення було створення регіонального обласного перинатального центру в м. Краматорськ на базі КМУ «Міська лікарня №1» м. Краматорськ, в якому жінки м. Краматорська та  інших міст та районів Донецької області зможуть отримувати  висококваліфіковану медичну допомогу відповідно до сучасних вимог.

До початку збройного конфлікту на сході країни та розділення території, жінки Донецької області з високим материнським та перинатальним ризиком, тяжкою соматичною та перинатальною патологією отримували висококваліфіковану медичну допомогу в Перинатальному центрі ІІІ рівня (Донецький регіональний центр материнства та дитинства) та Донецькій обласній клінічній лікарні ім. Калініна, які залишилися на неконтрольованій території в м. Донецьк. На теперішній час подібні заклади охорони здоров’я  в області відсутні, що змушує лікарів акушерів – гінекологів Донецької області переводити спрямовувати та переводити вагітних з ускладненим перебігом вагітності до закладів охорони здоров’я ІІІ рівня інших областей.

Крім того, організація медичної допомоги населенню в Донецькій області проводиться з урахуванням проведення АТО, в умовах пошкодженої інфраструктури та порушеною цілісності зв’язків в системі охорони здоров’я області, дефіциту медичних кадрів і відсутності низки вузьких фахівців. Все це порушує основні складові якісної медичної допомоги – доступність і своєчасність.

У зв’язку з цим, для області дуже важливим залишається питання створення та відкриття найближчим часом перинатального центру, в якому жінки Донецької області зможуть отримувати висококваліфіковану медичну допомогу відповідно до сучасних вимог.