Робоча зустріч з делегацією фахівців з Литви

26 вересня 2017 року департамент охорони здоров’я відвідала делегація фахівців з Литви у складі: Мартінас Маринкявичюс – директор Вільнюського центру психічного здоров’я, Раса Думблиаускиене – керівник відділу якості і аудиту психіатричної клініки Каунасской республіканської лікарні та доцент Еміліс Субата – директор Вільнюського центру захворювань залежності.
 
Обговорювалися питання співпраці в рамках проекту «Допомога областям Східної України в реформуванні системи охорони психічного здоров’я та реформування сектору психосоціальної реабілітації».
 
Програма проекту передбачає:
1. Вивчення проблемних питань з надання психічної , психологічної , психотерапевтичної та соціальної допомоги.
2. Проведення тренінга для спеціалістів, які надають психологічну, психотерапевтичну та реабілітаційну допомогу учасникам АТО, їх сім’ям та тимчасово переміщеним особам.
 
Заступник директора департаменту Філіппова Н.Г. зазначила, що на даному етапі для жителів Донецької області впровадження подібних проектів є необхідною та вкрай важливою мірою.
Нещодавно спеціалістами департаменту було розроблено концепцію створення центру надання психологічної допомоги учасникам АТО, їх сім’ях та тимчасово переміщеним особам на базі КЛПУ «Обласна психіатрична лікарня м. Слов’янськ». Можливість міжнародної співпраці дасть змогу удосконалити рівень майстерності спеціалістів та застосувати здобуті навички у роботі з населенням.