Роз’яснення щодо постанови КМУ від 17.08.1998 № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» зі змінами

Питання регулювання безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань станом на сьогодні регламентуються постановою КМУ від 17.08.1998 № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» зі змінами (далі – постанова 1303).

Абзац другий пункту 1. постанови 1303 «Безоплатно і на пільгових умовах відпускаються лікарські засоби, які зареєстровані в Україні в установленому порядку та включені до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я» викладено у редакції постанови КМУ від 13.12.2017 № 1009 «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 р. № 1303». Ця постанова набрала чинності з 1 січня 2018 року.

Відповідно до Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», зі змінами, у статті 141. Система стандартів у сфері охорони здоров’я зазначається, що галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я є:

  • стандарт медичної допомоги (медичний стандарт)
  • клінічний протокол
  • табель матеріально-технічного оснащення
  • лікарський формуляр.

Галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я є також інші норми, правила та нормативи, передбачені законами, які регулюють діяльність у сфері охорони здоров’я.

Додержання стандартів медичної допомоги (медичних стандартів), клінічних протоколів, табелів матеріально-технічного оснащення є обов’язковим для всіх закладів охорони здоров’я, а також для фізичних осіб – підприємців, що провадять господарську діяльність з медичної практики.

Завантажити презентацію