Тренінг для державних службовців з питань формування політики раннього втручання

11 травня головний спеціаліст відділу лікувально-профілактичної допомоги дітям та матерям управління організації та розвитку медичної допомоги населенню, обласний педіатр Ірина Олександрівна Криштопіна взяла участь у тренінгу для державних службовців з питань формування політики раннього втручання.

Робота проводилася по наступним напрямкам:

  • керівні принципи послуги раннього втручання,
  • міжнародний погляд на систему раннього втручання,
  • формування системи раннього втручання в різних країнах.

Раннє втручання є комплексом заходів, що спрямовані на розвиток дитини, а також на супровід батьків, які здійснюються безпосередньо та негайно після визначення рівня розвитку дитини. Раннє втручання спрямовано як на дитину, так й на батьків. Це сімейно-центрована комплексна допомога дітям від 0 до 4 років з порушеннями здоров’я та розвитку та їх сім’ям, що рано виявляє проблеми, зменшує їх вплив на розвиток дитини та підвищує компетентність батьків.

Метою послуги є поліпшення якості життя всієї сім’ї, навіть якщо не завжди можливо зробити дитину здоровою. Раннє втручання забезпечує розвиток, навчання та реабілітацію у звичному для дитини середовищі, запобігає інвалідізації та інституалізації дитини.