Тренінговий марафон

Важливо не тільки досягти певного рівня майстерності, а й мати здатність і талант навчити інших тому, що знаєш та вмієш сам.  Тому Донецьким обласним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф був організований тренінговий марафон, протягом якого команда – абсолютна переможниця Міжнародного зимового чемпіонату бригад екстреної медичної допомоги “Кременецьке медичне ралі 2020 ” у складі Анастасії Опариної, Ганни Сушкіної та Сергія Лихацького провела майстер-класи для медичних працівників Центру, деяких закладів охорони здоров’я Донецької області та Бердянського відділення Запорізького центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

У м. Селідове директор Центру Ігор Кіяшко, заступник директора з оперативної роботи Пашина Світлана, завідувач навчально-тренувальним відділом Марія Буренкова привітали особисто головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги  Олену Марченко та всіх співробітників з надбанням нового, сучасного приміщення. Для  медичних працівників ЦПМСД був проведений курс базової підтримки життя BLS. Майстер-клас пройшов на високому професійному та емоційному рівні. Медичні працівники амбулаторії загальної практики сімейної медицини отримали навички серцево-легеневої реанімації, алгоритм дій при обструкції дихальних шляхів, стабільного положення на боку, надання домедичної допомоги при утопленні.

Також  отримати майстер-клас від чемпіонів мали можливість співробітники станції швидкої медичної допомоги м.Донецьк та медичні працівники Центру первинної медико – санітарної допомоги Мар’їнського району. Була відпрацьована клінічна ситуація зупинки кровообігу на фоні гіперкаліємії, навички розширених реанімаційних заходів ІLS. Головний лікар ЦПМСД Мар’їнського району Тетяна Неліпа висловила подяку директору Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігорю Кіяшко за можливість прийняти участь в такому тренінгу та сподівання на такі важливі сумісні заходи в подальшому.

Тренінговий марафон продовжився у прекрасно відремонтованому приміщенні Приморської підстанції для співробітників станції швидкої медичної допомоги м. Маріуполь. У Мангуші до працівників екстреної медичної допомоги долучились і співробітники центру первинної медико-санітарної допомоги та Мангушської ЦРЛ.

На узбережжі Азовського моря  команда – переможниця провела майстер-клас для наших колег Бердянського відділення Запорізького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.Зустріч пройшла в дружній атмосфері. Медичні працівники Запорізького центру високо оцінили рівень підготовки та професіоналізм нашої команди. У багатьох виникло бажання власноруч спробувати виконати інтубацію трахеї, компресії грудної клітки.

Такі зустрічі вкрай важливі для обміну досвідом, спонукання для самовдосконалення та професійного росту.