У Краматорську пройшли публічні консультації щодо впровадження професійного ліцензування лікарів 

19 червня 2019 рокуу м.Краматорськ для лікарів Донецької та Луганської областей пройшли публічні консультації щодо впровадження професійного ліцензування лікарів  в  Україні.

Консультації  проводяться Міністерством охорони здоров’я України спільно з Офісом ефективного регулювання за сприяння NDI Ukraine  та Інституту «Республіка» та завдяки підтримці Уряду Сполученого Королівства Великобританії та Фонду ефективного врядування  (GGF). Під час заходів можна ознайомитися з основними положеннями концепції професійного ліцензування та корисною інформацією щодо впровадження системи безперервного професійного розвитку.

Питання, які виносяться на обговорення в рамках консультацій:

  1. Критерії відбору та вимоги до членів Ліцензійної ради.
  2. Процедура формування Ліцензійної ради.
  3. Критерії автоматичного продовження ліцензії на новий строк та позбавлення ліцензії.
  4. Побудова системи управління ризиками допуску до лікарської практики в контексті контролю якості надання медичної допомоги.
  5. Особливості перехідного періоду для лікарів, що практикують.

 

ЧОМУ ПОТРІБНО ЗАПРОВАДИТИ ПРОФЕСІЙНЕ ЛІЦЕНЗУВАННЯ ЛІКАРІВ:  ключові зміни та питання до обговорення

 

Однією з  цілей існування держави є створення таких умов, за яких життю та здоров’ю кожної людини загрожуватиме якомога менше ризиків. Створення та адміністрування державою системи  охорони здоров’я  є основним шляхом для досягнення цієї цілі, зокрема створення державою умов для ефективного та доступного медичного обслуговування. На доступність медичного обслуговування впливає наявний обсяг фінансування медичних послуг, а гарантією ефективності медичного обслуговування є забезпечення належної якості медичної допомоги.

Запровадження системи професійного ліцензування лікарів  – один із базової інструментів регулювання лікарської практики, що у комплексі з підтримкою розвитку медичної освіти в Україні сприятиме підвищенню якості медичної допомоги та зростанню престижу лікарської професії в українському суспільстві.

У спадок від радянської системи охорони здоров’я, не здатної у наш час забезпечити належні умови надання медичної допомоги пацієнтам і гідні умови праці лікарям, Україні залишилась проблема відсутності справедливого та прозорого механізму доступу до лікарської практики. Цей комплекс проблем МОЗ України пропонує розв’язати шляхом закріплення на законодавчому рівні принципів доступу до професії лікаря, чіткої регламентації процедур, що забезпечують цей доступ, а також системи контролю та відповідальності лікаря, вимог до формування та діяльності спеціального незалежного органу, уповноваженого надавати право на професійну діяльність (Ліцензійної ради).

У результаті впровадження таких змін лікарі отримають низку переваг:

  • прозорі та рівні правила допуску до професії, а також продовження професійної діяльності;
  • незалежність від керівництва закладів охорони здоров’я та впливу місцевих адміністраторів у питаннях оцінки та вибору напрямів професійного розвитку;
  • зростання доходів завдяки новому принципу фінансування системи охорони здоров’я «гроші йдуть за пацієнтом» та ширшими можливостями для працевлаштування;
  • зростання довіри до лікарів та престижності їхньої професії;
  • єдині прозорі правила та процедури позбавлення права на професійну діяльність.