У Святогірську проведено тренінг “Збереження репродуктивного здоров’я у жінок з уразливих груп”

1-3 жовтня в м. Святогірськ був проведений тренінг «Збереження репродуктивного здоров’я у жінок з уразливих груп», організований благодійною організацією «Світанок» спільно з департаментом охорони здоров’я. Головним спікером та тренером виступила Надія Яківна Жилка – доктор медичних наук, професор кафедри акушерства, гінекології та перинатології Національної академії післядипломної освіти ім. Шупіка, міжнародна експертка з питань репродуктивного здоров’я ВООЗ та ООН.

Мета заходу – покращення доступу жінок уразливих груп, що мешкають на території збройного конфлікту, до послуг сексуального та репродуктивного здоров’я.

В заході прийняли участь акушери-гінекологи Донецької (мм. Краматорськ, Бахмут, Селидове, Мар’їнського району) та Луганської областей, соціальні представники.

На тренінгу були розглянуті питання комунікації у профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом та ВІЛ-інфекції; питання безпечності аборту в Україні; методи контрацепції та особливості застосування у жінок цільової групи; профілактика передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини; фемінізація ВІЛ-інфекції та наслідки в Україні; медико-соціальний  супровід дитини, народженої ВІЛ-інфікованою матір’ю, скринінг патології шийки матки та інші.

Після завершення тренінгу учасники отримали відповідні сертифікати.