Участь у робочій зустрічі «Зниження бар’єрів доступу до програм зменшення шкоди для жінок, які живуть з наркозалежністю»

31 січня 2019 заступник директора департаменту – начальник управління організації та розвитку медичної допомоги населенню Філіппова Н.Г. та Головний спеціаліст відділу лікувально–профілактичної допомоги дітям та матерям управління організації та розвитку медичної допомоги населенню Малая А.І. взяли участь у робочій зустрічі «Зниження бар’єрів доступу до програм зменшення шкоди для жінок, які живуть з наркозалежністю». Мета зустрічі – обговорення шляхів взаємодії державних органів, медичних працівників , НГО та пацієнток замісної підтримувальної терапії (ЗПТ).

Були обговорені наступні питання:

  1. Бар’єри доступу жінок до програм ЗПТ, що обумовлені високим рівнем стигми.
  2. Шляхи взаємодії державних органів, органів місцевого самоврядування та НУО для залучення жінок до участі з програмах ЗПТ.
  3. Шляхи забезпечення жінкам безпечного психоемоційного середовища з метою прихильності до лікування.
  4. Залучення жінок, які живуть з наркозалежністю, до обговорень питань, які стосуються програм ЗПТ, зменшення шкоди, забезпечення жінкам безпечного психоемоційного середовища з метою реалізації принципу «нічого для нас без нас».

Дана зустріч проводилась за технічної підтримки Проекту «Покращення якості та стійкості медикаментозного підтримувального лікування в Україні», що впроваджується МБФ «Альянс громадського здоров’я» за фінансування Центрів контролю та профілактики захворювань США в рамках Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД.