Участь  у тренінгу для надавачів соціально – психологічних послуг щодо виявлення, перенаправлення та особливостей роботи з дітьми, які постраждали від домашнього насильства «Насильство і його вплив на дітей та підлітків»

24-25 травня 2018 головний спеціаліст відділу стратегічного розвитку охорони здоров`я та забезпечення лікарськими засобами управління організації та розвитку медичної допомоги населенню Малая А.І. взяла участь  у тренінгу для надавачів соціально- психологічних послуг щодо виявлення, перенаправлення та особливостей роботи з дітьми, які постраждали від домашнього насильства «Насильство і його вплив на дітей та підлітків».  Організатори заходу: Міжнародний благодійний фонд «Українська фундація громадського здоров’я» та Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ ) в Україні.

Основні сесії тренінгу:

  1. Що таке жорстоке поводження з дітьми. Визначення насильства і його видів. Психосоціальні чинники, тісно пов’язані з поганим поводженням з дітьми.
  2. Індикатори насильства: медичні, поведінкові та психологічні. Вплив різних видів насильства на подальший розвиток дитини.
  3. Міжнародні засади та національне законодавство щодо запобігання та протидії домашньому насильству та жорстокого поводження з дітьми .
  4. Механізм взаємодії органів та установ, на які покладається здійснення заходів з питань 0запобігання та протидії домашньому насильству (проект постанови Кабміну та що він передбачає).
  5. Важливі фактори, знання яких необхідне для розуміння динаміки насильства з точки зору його жертви, дитини –свідка та дитини-кривдника.
  6. Огляд методів опитування дитини, яка вважається потерпілою від насильства. Важливість співпраці фахівців, які здійснюють супровід дитини.
  7. Участь та роль законних представників дитини та органів опіки та піклування у питаннях захисту прав дитини.