Участь у відкритому засіданні Підкомітету з питань контролю реалізації медичної реформи Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я з метою порятунку системи екстреної медичної допомоги та опрацювання дорожньої карти її подальшого розвитку

11 липня 2018 року в м.Києві відбулося відкрите засідання Підкомітету з питань контролю реалізації медичної реформи Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я з метою порятунку системи екстреної медичної допомоги та опрацювання дорожньої карти її подальшого розвитку.

Спікером та організатором засідання виступила народний депутат України Ірина Сисоєнко.
На нараді були присутні депутати Верховної Ради України (комітет з охорони здоров’я), представники Міністерства охорони здоров’я України, керівники департаментів охорони здоров’я та центрів екстреної медичної допомоги з усіх регіонів Держави. Донеччину представляли заступник директора департаменту охорони здоров’я Колесник Володимир Вікторович та директор Центру Кіяшко Ігор Анатолійович. У ході зустрічі було дуже напружене обговорення Концепції Міністерства охорони здоров’я  щодо реформування системи екстреної медичної допомоги в Україні.

 

Спільною думкою депутатів, керівників системи та представників трудових колективів було те, що системою виконавчої влади не в повній мірі проводяться заходи щодо реалізації положень Закону України «Про екстрену медичну допомогу», який, доречі, високо оцінююється експертним середовищем та має позитивну оцінку ВООЗ. Проте доцільність деяких нововведень, таких як введення інституції парамедеків, викликає сумніви. Також учасниками наради негативно оцінена відсутність загальнодержавної програми розвитку служби екстреної медичної допомоги з відповідним фінансуванням.

Задокументовані результати наради будуть оприлюднені та направлені на розгляд Кабінету Міністрів України.