Участь в брифінгу щодо старту фінансування закладів первинної медичної допомоги за принципом «гроші ходять за пацієнтом»

2 липня 2018 року на запрошення МОЗ України, головний лікар КНП «Центру первинної-медико санітарної допомоги Селидівської міської ради» Олена Марченко взяла участь в брифінгу щодо старту фінансування закладів первинної медичної допомоги за принципом «гроші ходять за пацієнтом». Брифінг відбувся в Українському кризовому медіа-центрі .

Спікерами брифінгу були:

  • Доктор Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я України ;
  • Павло Ковтонюк, заступник міністра охорони здоров’я України ;
  • Олег Петренко, голова Національної служби здоров’я України ;
  • Олена Марченко, головний лікар Комунального некомерційного підприємства « Центр первинної медико-санітарної допомоги Селидівської міської ради».

Обговорювалися  зміни у первинній медичній допомозі, які  очікують українців з липня. Вже з 1 липня 2018 року держава розпочала фінансувати 161 заклад первинної медичної допомоги-  149 комунальних та 12 приватних. Вони отримають перші оплати від НСЗУ за єдиним тарифом за надання визначеного пакету послуг. Тариф за обслуговування  не буде залежати від кількості звернень пацієнта до свого лікаря – один чи десять. Тож лікар буде зацікавлений в тому, щоб займатися профілактикою захворювання.

Комунальний некомерційний заклад « Центр первинної медико-санітарної допомоги Селидівської міської ради» продуктивно працював  з грудня 2017 року до квітня 2018 року аби потрапити у першу хвилю укладання договорів з НСЗУ, з чим успішно впорався.

Відтепер, саме Національна служба здоров’я є фінансовим гарантом того, що «гроші йдуть за пацієнтом». Кожен пацієнт має чіткий перелік послуг, які він отримає безоплатно і за який сплатила держава в особі НСЗУ.

Також з 1 липня почав діяти наказ МОЗ № 504 від 19 березня 2018 року , який визначає чіткий перелік послуг первинної медичної допомоги. Вперше українці матимуть однаковий стандарт обслуговування та послуги на «первинці», за які сплачено з їхніх податків. До кінця 2018 року держава оплачуватиме медзакладам послуги і за деклараціями, і за територіальним принципом. Але не варто зволікати з вибором лікаря, встигніть укласти декларацію з саме вашим лікарем, який стане довіреною особою з питань вашого здоров’я та профілактики!