Участь  в робочий зустрічі, присвяченій плануванню та адаптації Програми дій з ліквідуванням прогалин у охорони психічного здоров’я в України (mhGAP)

Фахівці департаменту охорони здоров`я облдержадміністрації,  КЛПУ «Обласна психіатрична лікарня м. Слов’янська» та КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» м. Краматорська прийняли участь  в робочий зустрічі, присвяченій плануванню та адаптації Програми дій з ліквідуванням прогалин у охорони психічного здоров’я в України (mhGAP), який проводився 16-17 жовтня 2018 року у м. Київ.

Спікерами виступили представники ВООЗ, Міністерства охорони здоров’я України, Швейцарської агенції  розвитку та співробітництва (SDC), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Світового банку.

Протягом зустрічі обговорювались наступні питання:

  1. Охорона психічного здоров’я на перехідному етапі (доповідач: Ольга Хан, Світовий банк).
  2. Національний план заходів з психічного здоров’я на період до 2030 року (доповідач: Андрій Карачевський, МОЗ України).

3.Підхід систем охорони здоров’я до глобальної  охорони здоров’я. Компоненти пакету документів                          Програми mhGAP (доповідач: Фамі Ханна, головний офіс ВООЗ).

  1. Діяльність ВООЗ в України (доповідач: Ладик-Бризгалова Аліса, офіс ВООЗ в Україні).
  2. Компоненти пакету документів Програми mhGAP (доповідач: Фамі Ханна, головний офіс ВООЗ)
  3. Огляд системи ПМД в України (доповідач: Владислав Одринський, проект з підтримки реформи охорони здоров’я, USAID)
  4.  Огляд у системи догляду у сфері охорони психічного здоров’я в України (доповідач: Сергій Шум, МОЗ України)
  5. Перелік основних лікарських засобів та основних психотропних препаратів в України (доповідач: Олексій Суховій, МОЗ).

Також проводилася адаптація нового Посібника mhGAP  та вирішувалися  питання інтеграції Програми mhGAP на первинному рівні надання медичної допомоги.