Участь в зустрічі дорадчої групи Донецької області із підтримки реформи охорони здоров’я

16  травня 2019 року фахівці департаменту охорони здоров’я взяли участь в зустрічі дорадчої групи Донецької області із підтримки реформи охорони здоров’я, яка відбулась в м. Краматорськ. Представниками ПРООН була представлена Програма побудови миру та відновлення.

Програма ООН із відновлення та розбудови миру  (UNRPP) – багатостороння донорська рамкова програма, яка спільно імплементується  чотирьома партнерськими  агентствами ООН (Програма розвитку ООН (ПРООН), ООН Жінки, Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA)   і Продовольча та сільськогосподарська організація (FAO)   у співпраці з урядом України. Програма працює у 5 областях: Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Запорізькій та Харківській, а також включає Програму з верховенства права, яка провадила активності  у Житомирській області. В межах  реалізації програми  були сформовані три компоненти роботи.

Діяльність підкомпоненту направлена на підтримку  ефективного функціонування регіональної системи охорони здоров’я в Донецькій та Луганській областях відповідно до національних реформ і на задоволення конкретних потреб населення, яке безпосередньо постраждало від конфлікту, людей з інвалідністю та осіб, які пережили сексуальне та ґендерно зумовлене насильство. Використовуючи попередньо визначені критерії відбору  в Донецькій області були вибрані для співпраці Краматорський та Покровський госпітальні округи. Також представниками ПРООН були представлені початок ситуаційного аналізу по Покровському та Краматорському госпітальних округах та початок розробки планів госпітальних округів.

Заходи Програми згруповані за такими ключовими компонентами Програми, які відображають пріоритетні потреби регіону:

Компонент 1: Економічне відновлення та відбудова критично важливої інфраструктури;

Компонент 2: Ефективне місцеве самоврядування та реформа з децентралізації влади;

Компонент 3: Громадська безпека та соціальна згуртованість.

 

Діяльність першого року співпраці включає:

  1. Підтримку впровадження реформи охорони здоров’я
  2. Розвиток навичок місцевих фахівців із стратегічного планування
  3. Підтримка розвитку долікарської та екстреної медичної допомоги.

 

Програму підтримують десять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії