Український тиждень імунізації

З 23 по 29 квітня 2018 року в рамках Всесвітнього тижня імунізації ВООЗ в Україні пройде ТИЖДЕНЬ ІМУНІЗАЦІЇ.
На сьогодні в Україні за календарем щеплень проводять обов’язкову імунізацію від десяти захворювань – туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюку, правцю, кору, краснухи, епідемічного паротиту, вірусного гепатиту В та гемофільної інфекції. Кожна з цих хвороб є небезбечною і має багато ускладнень. Вакцинація – єдиний безпечний спосіб захисту від інфекцій, які можуть призвести до ускладнень, інвалідності та навіть смерті.

Протипоказань до проведення щеплень небагато. Всі вони регламентуються наказом МОЗ України від 11.08.2014 №551. Це наявність гострої хвороби чи загострення хронічної, вроджений чи набутий імунодефіцитний стан (для живих вакцин), анафілактична реакція на попереднє введення вакцин, прийом цитостатичної терапії.
При виникненні будь-яких запитань ви можете звернутися до сімейного лікаря за роз’ясненнями та рекомендаціями: календар щеплень,  протипоказання, ефективність щеплення в той чи інший період (сезонні захворювання), щеплення дорослих  тощо.

З нагоди Українського тижня імунізації  в Донецькій області планується проведення наступних заходів:

  1. Організація та проведення семінарів і занять з актуальних питань імунізації для медичних працівників та працівників освіти, робота яких пов’язана з дітьми та підлітками.
  2. Підготовка тематичних зустрічей в трудових колективах та учбових закладах на теми: «Щеплення: за чи проти?», «Чому я не боюсь щеплення».
  3. Проведення медичними працівниками бесід з населенням: з пацієнтами амбулаторій, працівниками сільських рад, торгівельних центрів, підприємствах «Вакцинація – інструмент збереження здоров’я населення».
  4. Виступи лікарів на батьківських зборах в дитячих дошкільних закладах та загально-освітніх школах на тему: «Що потрібно знати про вакцинацію», «Щеплення рятують життя».
  5. Оформлення наочної агітації в амбулаторіях ЦПМСД (стенди, санбюлетні) з питань щеплення та вакцинації.
  6. Поширення просвітницької літератури серед пацієнтів медичних закладів, в дитячих дошкільних та навчальних закладах.