В дитячому оздоровчому таборі «Яструбок» стався спалах гострої кишкової інфекції – ситуація станом на 18 липня

В дитячому оздоровчому таборі «Яструбок», розташованому в м.Святогірську, 17.07.2018 року стався спалах гострої кишкової інфекції. Одночасно за медичною допомогою звернулось 60 відпочиваючих. За дорученням голови облдержадміністрації Куця О.І на місце події виїхала комісія департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з представниками ДУ «Донецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України». Після роботи комісією рекомендовано припинити роботу табору до отримання результатів санітарно-епідеміологічного розслідування та проведення заключної дезінфекції закладу. Департаментом направлено інформаційний лист в усі заклади охорони здоров’я області з пропозиціями посилити профілактичні заходи з питань попередження інфекційних захворювань, забезпечення відділень лікарськими засобами для надання невідкладної медичної допомоги та лікування у разі масової захворюваності на інфекційні хвороби, проведення активного  патронажу всіх контактних осіб та заходів щодо раннього виявлення захворілих.На теперішній час всі захворіли діти госпіталізовані в заклади охорони здоров’я мм. Лиман, Слов’янськ, Краматорськ, Мирноград, Дружківка.

Станом на 12-00 18.07.2018 госпіталізовано 93 особи:

  • в інфекційне відділення Лиманської ЦРЛ 11 дітей в стані середньої важкості;
  • в інфекційне відділення Дитячої Слов’янської лікарні – 23 дитини, 1 дитина в важкому стані;
  • в інфекційне відділення міської лікарні м. Слов’янська – 13 осіб, з них 4 співробітника закладу та 9 відпочиваючих у віці 18 років;
  • в інфекційне відділення ДТМО м. Краматорська – 31 дитина, 1 дитина у важкому стані;
  • в інфекційне відділення МЛ №1 м. Краматорська – 2 особи, з них 1 співробітник закладу відпочинку та 1 відпочиваючий у віці 18 років;
  • в інфекційне відділення МЛ м. Дружківка – 7 дітей, 1 дитина в важкому стані;
  • в інфекційну лікарню м. Мирноград – 6 дітей в стані середньої важкості.

Стан захворілих дітей постійно моніторується фахівцями департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, загрози життю дітей немає. Всі діти отримують необхідну медичну допомогу, всі відділення, в яких надається медична допомога дітям та співробітникам табору, забезпечені лікарськими засобами в повному обсязі. Організований патронажний огляд дітей та усіх членів родин, в яких діти є контактними по інфекційному захворюванню.

Ситуація знаходиться під контролем голови облдержадміністрації.

18.07.2018 директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації  Узун Юрій Геннадійович відвідав оздоровчий табір та інфекційне відділення Лиманської ЦРЛ, де на теперішній час отримують лікування 11 дітей. Всі діти отримують необхідну медичну допомогу, проведено корегування лікування. Стан дітей на теперішній час задовільний.