В Донецькій області почався «Тиждень підтримки грудного вигодовування»

Щорічна літня акція «Тиждень підтримки грудного вигодовування» в усьому світі проводиться починаючи з 1-го серпня. Дата проведення «Тижня підтримки грудного вигодовування» обрана невипадково, цього дня в 1990 році була прийнята Декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування. Цю Декларацію підписали 32 країни і 10 агентств ЮНІСЕФ.

Проходить ця акція під егідою WABA – Міжнародного Союзу, що об’єднує організації та приватних осіб, які вірять у право матері на годування дитини грудьми і право дитини харчуватися материнським молоком. Ця організація присвячуює свою роботу захисту, освіті і підтримці цих прав. WABA працює в тісному співробітництві з ЮНІСЕФ.

Всесвітня акція «Тижня підтримки грудного вигодовування» була задумана як один із стратегічних методів популяризації та підтримки природного вигодовування дітей, для пожвавлення і відновлення в умовах втраченої традиції – годувати діток грудьми.

Саме для цього лікарі проводять тренінги, навчальні семінари та особисті бесіди. Готуючись до народження дитини, майбутня матуся може отримати всю необхідну інформацію та навіть потренуватись на манекенах.  Ці підготовчі семінари проходять  у більшості міст нашої області: Краматорськ, СЛов’янськ, Костянтинівка, Бахмут, Маріуполь, Волноваха. Окрім цього, консультації проводяться у пологових будинках, що дозволяє  породіллям зробити правильний вибір у годуванні дитини та налагодити лактацію.

Слід пам’ятати, що грудне молоко – ідеальне харчування для новонароджених і немовлят. Воно дає немовлятам всі поживні речовини, необхідні для здорового розвитку,а також приносить користь і матерям, так як пов’язано з природним методом контролю над народжуваністю (98% захисту від небажаної вагітності в перші шість місяців після народження). Воно знижує ризик раку молочної залози і яєчників, діабету II типу і післяпологової депресії. Грудне вигодовування сприяє здоров’ю і мами і малюка.