В Центральній лікарні смт. Велика Новосілка  відкрито відділення амбулаторно гемодіалізу

Враховуючи велику увагу Президента України Петра Порошенка  до  розвитку  сільської медицини  та чисельні  звернення громадян  у Великоновосілківській ЦРЛ відкрито відділення амбулаторного гемодіалізу.

На доручення директора департаменту охорони здоров’я  Узуна Юрія Геннадійовича була сформована робоча група, яка  ретельно вивчила   нагальної потреби у даному відділенні, а саме: наявність кваліфікованих фахівців, оптимальне місце розміщення з точки зору логістики доступності для пацієнтів,  які потребують проведення амбулаторного діалізу, кількості хворих на хронічну ниркову недостатність на прилеглих територіях; наявність у медичному закладі необхідних умов водопостачання та автономного енергопостачання для забезпечення роботи апаратів штучної нирки. За результатами розгляду цього питання  16 липня 2018 року відкрито  відділення амбулаторного гемодіалізу у КЛПУ «Великоновосілківська центральна районна лікарня» як філіал  обласного відділення діалізу КЛПУ «Міський онкологічний диспансер м. Краматорська». Відділення розраховано на 4 діалізних місця, станом на теперішній час працюють 2 діалізних апарати у 2 зміни, амбулаторний діаліз отримують 6 пацієнтів.

Сучасні діалізні апарати  B Braun  Dialog+   забезпечені витратними матеріалами стовідсотково. Крім того, пацієнти отримують безкоштовно еритропоетини та антикоагулянти за рахунок бюджетних коштів. До штату відділення входять лікар – анестезіолог, 2 медичні сестри, молодша  медична сестра та технік з обслуговування обладнання.

Раніше пацієнти Великоновосілківського району та прилеглих територій отримували  програмний діаліз   у м. Краматорськ  та м. Маріуполь, а сьогодні вони можуть отримувати медичну допомогу якнайближче до місця  мешкання.