Відбулася селекторна нарада на тему: «Реформа екстреної медичної допомоги»

15 листопада 2017 року за ініціативою громадської організації “Всеукраїнська асоціація працівників екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” відбулася селекторна нарада на тему: «Реформа екстреної медичної допомоги».

У селекторній нараді прийняли участь керівники 19 Центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, головні лікарі станцій швидкої медичної допомоги, голови профспілкових організацій.

Донеччина на нараді була представлена директором Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігорем  Кіяшко, головним лікарем станції швидкої медичної допомоги м. Краматорськ Миколою Сміщенко, представником трудового колективу Центру Оленою Шлапаковою, головою профспілкового комітету СШМД   м. Краматорськ Наталею Глуховською.

На нараді обговорювалось актуальне питання, яке хвилює сьогодні всю медичну спільноту, а саме внесені зміни до класифікатору професій відповідно Наказу Мінекономрозвитку України від 26.10.2017 № 1545 (далі-Наказ).

 

Представники всіх регіонів висловили занепокоєння щодо юридичної та методичної неврегульованості зазначених у Наказі змін.

Голова Профспілки працівників охорони здоров’я України Вікторія Коваль повідомила, що на сьогоднішній день відбулася зустріч з Прем’єр-міністром України, на якій були обговорені проблемні питання щодо застосування на практиці внесених до класифікатору змін. За результатами переговорів до Міністерства охорони здоров’я та Мінекономрозвитку України скеровано протокольні доручення щодо поглибленого опрацювання змін, передбачених Наказом та відтермінування його дії.

Отже, питання застосування змін до Класифікатору професій залишається відкритим та обговорюється на державному рівні.