Відбулося чергове засідання регіональної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

20 червня 2019 року у Краматорську Донецької області, в будівлі Донецької обласної державної адміністрації, відбулося чергове засідання регіональної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу (далі – рада). Засідання пройшло під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації, голови ради Вілінського Є.С. за участю представників державного сектору та громадської спільноти.

Під час заходу були розглянуті наступні питання:

  1. «Про діяльність та проблемні питання Маріупольскої міської координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу».

2. «Щодо результатів спільних дій між філією ДУ «Центр охорони   здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України» в Дніпропетровській та Донецькій областях та департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації щодо комунікації, звітності та зв’язку між туберкульозними та ВІЛ/СНІД-службами пенітенціарного та громадського секторів».

3. «Щодо впровадження комплексного пакету послуг з профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції/ТБ, вірусного гепатиту С та програм замісної підтримувальної терапії у пенітенціарних закладах в рамках проекту «Заради життя».

4. «Про вклад ГО «Наша допомога» у профілактику та попередження ВІЛ-інфікування серед ключових груп в регіоні та перспективи розвитку в умовах реформування  охорони здоров’я».

5. «Щодо створення обласної АКСМ-групи, як робочого органу, який забезпечуватиме реалізацію Стратегії АКСМ-ТБ (адвокації, комунікації та соціальної мобілізації в галузі контролю за туберкульозом в Україні на 2019-2021 роки) на регіональному рівні».

Були затверджені невідкладні заходи (дорожня карта з індикаторами) з протидії ТБ/ВІЛ-інфекції у Донецькій області на 2019-2021 роки, визначені основні напрямки подальшої роботи по зазначених питаннях, а також проблемні моменти та стратегічні шляхи їх вирішення.